Divadlo Štúdio tanca

Repertoár

Náš aktuálny repertoár

re-member

re-member je dielo autorov kolektívu Med a prach (Andrej Kalinka a Milan Kozánek), ktoré vytvorili pre umelecký súbor Divadla Štúdio tanca.

Čítať viac »

Quake

Formát QUAKE prenáša Divadlo Štúdio tanca do nových, nedivadelných priestorov. Ukazujeme, že tanec presahuje hranice svojej disciplíny, svojej domácej scény.

Čítať viac »

Sen

Sen je tanečná inscenácia určená pre deti, dospelých a rodiny. Ako snívanie v našom mozgu funguje? Aký má snívanie význam? Snívanie je výletom do nás samých a do vecí, ktoré

Čítať viac »

Súčasný čo?

Súčasný čo? je edukatívne predstavenie, ktoré divákov zoznámi s históriou, hlavnými princípmi a náhľadom na toto neustále sa vyvíjajúce tanečné umenie. Chceme vytvoriť priestor pre nenútený rozhovor s publikom o

Čítať viac »

Horror Vacui

Horror Vacui vznikalo v Divadle Štúdio tanca v decembri 2022. Je to unikátne dielo založené na metódach reuse (znovupoužitie) a recycle (recyklácia) umenia.

Čítať viac »

Dotyk Alžbety

Spolupráca na dokumentárnom filme Žena novej doby režisérky Anny Gruskovej i samotný život hlavnej hrdinky filmu, Alžbety Gwerkovej Göllnerovej, boli pre nás od začiatku veľkou motiváciou k vytvoreniu tanečnej inscenácie.

Čítať viac »

Punk Pajama Party

Spätný pohľad na kontroverznú a nepochopenú subkultúru PUNKu revitalizujúci jej odkaz, gániaci mladému človeku dneška priamo do očí. Drzé a živelné dielo plné hlasnej muziky, potu a špinavej estetiky –

Čítať viac »

Archív predstavení

Besi

Čo je dnes vskutku krásne? Akú hodnotu nadobúda krása v čase zrelativizovaných hodnôt?
Inscenácia Besi hľadá krásu, no všíma si aj ošklivosť a besov v nás, ktorí sú schopní ju

Čítať viac »

Jumble

Multimediálne predstavenie spájajúce telo človeka s pohyblivou scénou, video artom, interaktívnou hudbou a vnímavým divákom.

Čítať viac »

Číra radosť

Hravé tanečné predstavenie spájajúce profesionalitu medzinárodného umeleckého súboru a spontánnosť najmenších tanečníkov z pohybových kurzov Divadla Štúdio tanca.

Čítať viac »

3×20 Ženy

Po úspešnej inscenácii 3×20 odpremiérovanej 20. apríla 2018, ktorú vytvorili výlučne mužskí choreografi, prichádza na rad „druhé kolo“ , a to v pripravovanej premiére 3×20 Ženy, v ktorej sa tvorivej

Čítať viac »

3×20

Projekt 3×20 prostredníctvom troch 20-minútových diel prezentuje tvorbu mladých slovenských choreografov.

Čítať viac »