Divadlo Študio tanca

Novinky

Škola diváka: Korene a vetvy

Slová „divák“ a „spectator“ majú hlboké korene. Ich dualistická povaha zahŕňa pasívne (alebo aktívne?) pozorovanie, ale aj očakávanie, predstavivosť a zvedavosť. Vo svete umenia je úloha diváka viac než len prijímanie; je to tvorivý akt.

Čítať viac »

Čo je to tá slovenská kultúra?

Divadlo Štúdio tanca je priestor, v ktorom tvorí a ktorým žije medzinárodný tím. Okrem tanečníkov a tanečníčok z troch kontinentov vítame hostí, učiteľov, rezidentov bez rozdielu národnosti a iných spoločenských a osobných atribútov.

Sme slovenská organizácia. Máme radi slovenskú kultúru a nevnímame ju ako uzavretú. Vplyvy rôznych kultúr pozitívne obohacujú každý národ. Považujeme za dôležité si to pripomínať.

Čítať viac »

Nie sme v tom sami: PR konferencie v DŠT sa zúčastnilo viac ako 30 kultúrnych organizácií

PR a marketing v kultúre je téma, ktorá do priestorov Divadla Štúdia tanca prilákala takmer 60 kultúrnych pracovníkov. Konferencia s podtitulom Nebuďme v tom sami! sa konala 18. októbra. Zvedaví a otvorení účastníci podujatia sa zapojili do diskusie, vypočuli si 3 prednášky od dlhoročných a skúsených kultúrnych marketérov a spoločne sa rozprávali, vymieňali si inšpirácie – po našom, “sieťkovali sa”.

Čítať viac »