O Divadle

Dive-in

Divadlo Štúdio tanca

Ponorte sa do témy súčasného tanca a projektov Divadla Štúdio tanca. Ponorte sa do tvorivého procesu, do spôsobov prezentácie pohybového umenia. Nahliadnite za “oponu” a priblížte sa k nám.

Škola diváka: Korene a vetvy

Slová „divák“ a „spectator“ majú hlboké korene. Ich dualistická povaha zahŕňa pasívne (alebo aktívne?) pozorovanie, ale aj očakávanie, predstavivosť a zvedavosť. Vo svete umenia je úloha diváka viac než len prijímanie; je to tvorivý akt.

Čítať viac »

Čo je to tá slovenská kultúra?

Divadlo Štúdio tanca je priestor, v ktorom tvorí a ktorým žije medzinárodný tím. Okrem tanečníkov a tanečníčok z troch kontinentov vítame hostí, učiteľov, rezidentov bez rozdielu národnosti a iných spoločenských a osobných atribútov.

Sme slovenská organizácia. Máme radi slovenskú kultúru a nevnímame ju ako uzavretú. Vplyvy rôznych kultúr pozitívne obohacujú každý národ. Považujeme za dôležité si to pripomínať.

Čítať viac »

Horror Vacui: hravý priestor pre dospelých aj deti

Horror Vacui vznikalo v Divadle Štúdio tanca v decembri 2022. Je to unikátne dielo založené na metódach reuse (znovupoužitie) a recycle (recyklácia) umenia. Tieto metódy sú možno vo svete už dobre známe, no na Slovensku ide najmä v súvislosti so súčasným tancom o ojedinelosť.

Čítať viac »

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte info o našom aktuálnom programe, o pohybových a tanečných workshopoch a mnoho ďalších informácií, o ktorých ste ani nevedeli, že chcete vedieť.