O divadle

Tím Divadla Štúdio tanca

Sme ľudia z rôznych kontinentov, z rôznych kultúr a s rôznou skúsenosťou v práci v oblasti kultúry a umenia. Rozdielnosť nás občas spája a občas rozdeľuje. Vnímame to ako výzvu a spôsob, ako sa posúvať a rozširovať svoje obzory.

Vedenie divadla

Vážime si spoločné porozumenie a počítame s každodennými prekvapeniami.

Lucia Kašiarová

riaditeľka
Lucia Kašiarová vyštudovala Konzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici, VŠMU v Bratislave a Akademiu umení v Prahe. Bola zakladajúcou členkou Divadla Štúdio tanca. Je zakladateľkou organizácie ALT@RT a umeleckou riaditeľkou kreatívneho priestoru Studio ALTA. Od roku 2022 je aj riaditeľkou Divadla Štúdio tanca.

Zebastián Méndez Marín

umelecký vedúci

Zebas pochádza z Kostariky. Navštevoval Conservatorio El Barco (Costa Rica), medzi jeho významné projekty patrí EU.GENUS (Med a prach) či What the body does not remember (Ultima Vez). V októbri 2021 Divadlo Štúdio tanca odpremiérovalo projekt PUNK PAJAMA PARTY, ktorý vytvoril tím umelcov na čele so Zebastiánom a Líviou Balážovou MM. Od roku 2022 je umelecký vedúci v Divadle Štúdio tanca.

Umelecký súbor

Tibor Trulik

umelecký súbor

Tibor pochádza z Bytče a v Divadle Štúdio tanca pôsobí od roku 2004. Jeho prvým celovečerným choreografickým debutom bola tanečná inscenácia Babylonská veža (2013) za ktorú získal prémiu Literárneho fondu SR. V roku 2015 úspešne uviedol mužský duet Androgén ako reakciu na vtedajšiu nie prijemnú situáciu v Banskobystrickom kraji, Pravý uhol (2018) v rámci projektu 3x 20 muži. A najnovšia tanečná inscenácia Dotyk Alžbety (2022) ako vzdanie poklony pre Alžbetu Gwerkovú Göllnerovú. Je držiteľom ocenenia Tanečná osobnosť sezóny TAOS (2009).

Michaela Mirtová

umelecký súbor

Miška pochádza zo Žiliny, kde odštartovala dnes už svoju 20 ročnú tanečnú cestu. Je viacnásobnou majsterkou Slovenska a získala niekoľko medajlových umiestnení na majstrovstvách Európy a sveta (IDO). Spolupracovala so Zuzanou Burianovou, Tomášom Nepšinským na rôznych tanečných projektoch a zúčastnila sa tvorivých workshopov s rôznymi umelcami. Od r. 2016 je členkou umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca. V divadle vedie aj pohybové a tanečné kurzy pre deti.

Jason Yap

umelecký súbor

Pochádza z Malajzie, žil a študoval v Hongkongu. Od septembra 2019 je členom umeleckého súboru Tanečného Divadla Štúdio tanca. Na Hongkongskej akadémii múzických umení získal bakalársky titul v odbore výtvarné umenie a ukončil ho s vyznamenaním v odbore súčasný tanec. V roku 2017 Jason vytvoril svoj choreografický debut s názvom Kill Your Darlings. Inicioval vznik interdisciplinárneho umeleckého tímu STAGE Creators Collective. Od roku 2019 má tanečný podcast The Background Dancer.

Indira Chamalé

umelecký súbor

Indira študovala na SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance v Rakúsku, ktorú ukončila v roku 2017. Svoje tanečné vzdelanie začala na Národnej škole tanca a choreografie “Marcelle Bonge de Devaux” v Guatemala City (2003-2008) a neskôr pokracovala v Kostarike na konzervatóriu El Barco (2010-2013). Okrem formálneho školenia absolvovala pri niekoľkých príležitostiach intenzívne workshopy s Edivaldom Ernestom. V súčasnosti pôsobí ako tanečníčka v Divadle Štúdio tanca v Banskej Bystrici a venuje sa aj nezávislým projektom v Strednej Amerike a Európe.

Diego Álvarez Sanóu

umelecký súbor

S tréningom začal ako 19-ročný na olympijskej gymnastike, ako 20-ročný začal trénovať ako tanečník na „Conservatory El Barco“ v Kostarike. So svojimi bratmi začal projekt s názvom Tres Hermanos a vytvoril workshopový festival REVES, ktorého sa zúčastňujú ľudia z celého sveta. V roku 2014 získal ocenenie „Best company Dance Award“ v Kostarike za jeho prácu na hraniciach aj mimo nich. Bol pozvaný na rôzne workshopy a predvádzal svoje diela na festivaloch v krajinách ako Čína, Austrália, Francúzsko, Rusko, Belgicko, Španielsko, Mexiko, Panama, Argentína, Salvádor, Kolumbia, Kostarika a dalšie.

Cindy Ng

umelecký súbor

Narodila sa a vyrastala v Malajzii. Po absolvovaní Hongkonskej akadémie múzických umení (HKAPA) v roku 2019 sa Cindy pripojila k postgraduálnej spoločnosti s názvom BODHI PROJECT Dance Company v SEAD. Orem toho, že je interpretkou, Cindy vytvorila aj vlastné choreografie, ako napríklad Parasite, Amidst the F.O.G. a F.O.G. S režisérmi a filmármi spolupracovala aj na dokumente – „Nechodím, tancujem“ od Darrena Tana, ktorý mal premiéru v Macau, Hamburgu, Taiwane a Holandsku a na krátkom filme Mu Wanga „Nepoetické básne“, ktorý mal premiéru v r. Stuttgart.

Produkcia a administratíva

Pavol Gajdoš

projektový manažér

Ema Angušová

produkcia

Michal Fichna

technik

Veronika Chrienová

PR manažérka

Katarína Szolnokyová

personálne oddelenie

Zuzana Klimentová

ekonómka

Dáša Pohorelá

prevádzka divadla

Martin Szolnoky

hospodár