Predstavenie

Sen // zájazd MOVE Ostrava

DÁTUM

27.04.2024

ČAS

14:00

MIESTO

Divadlo loutek Ostrava

27. apríla nás uvidíte v Divadle Loutek s rodinným predstavením Sen. Budeme hosťami MOVE Ostrava! Pozrieť si nás môžete v dvoch časoch: o 14:00 a o 16:00.

Sen je tanečná inscenácia určená pre deti, dospelých a rodiny.

Ako snívanie v našom mozgu funguje? Aký má snívanie význam?

Snívanie je výletom do nás samých a do vecí, ktoré z nás robia ľudí. Sny inšpirovali mnoho mýtov a legiend, a tiež choreografa inscenácie a umeleckého vedúceho Divadla Štúdio tanca Zebastiána Méndez Marín. Predstavenie sa pokúša postaviť svet bdenia a svet spánku do kontrastu v živom zážitku pre zmysly. Ako sa mu to podarí? Cez presvedčivé tanečné výkony, silnú atmosféru a určite aj humor. Okrem pohybu v Sne uvidíte svetelný dizajn s divadelným kúzlom, hravo-magickú scénografiu, či podmanivú hudbu. O scénografiu a kostýmy sa postarala Ivana Macková: „Pracujeme s konceptom, že SEN je vlastne akýmsi upraveným odrazom reality. Zaplávame si medzi oblakmi či zašľapeme na magickom bicykli.”

„Svet bdenia aj svet snov sú len príbehy, ktoré nám rozpráva naša myseľ. Môžeme formovať svoje sny počas spánku a môžeme zmeniť svoju realitu počas bdenia?” hovorí Zebastián Méndez Marín.

Sen zastupuje v repertoári vzácne miesto, keďže je to predstavenie určené hlavne deťom a rodinám. V predstavení účinkujú okrem nášho umeleckého súboru aj detskí návštevníci tanečných a pohybových kurzov v Divadle Štúdio tanca. (Spolu)práca s domácimi a zahraničnými tanečnými umelcami deti inšpiruje, motivuje a vysiela do okolia idey tolerancie, pochopenia a fungovania v tíme. „Deti sa vedia naplno odovzdať momentálnej činnosti a nenechať sa vyrušiť tým, čo bude alebo čo bolo. Sú najlepšími hráčmi života,” hovorí asistentka choreografie a réžie Lívia Balážová MM.

O asistenciu dramaturgie sa postarala Monika Kováčova: “Každý z nás sníva – príjemné, desivo, bizarne, ne/zapamätateľne… – ale snívali ste niekedy už aj tanečne?”

Dĺžka predstavenia: 50 minút
Inscenácia je vhodná pre deti od 5 rokov.