Predstavenie

re-member / work in progress + Škola diváka

DÁTUM

06.03.2024

ČAS

18:00

MIESTO

Divadlo Štúdio tanca

Work in progress pripravovanej premiéry scénického diela re-member.

Work in progress (rozpracované dielo) je predstavením, ktoré sa uvádza v určitom štádiu vývoja. V Divadle Štúdio tanca po uvedení work in progress nasleduje verejná diskusia so zámerom získať spätnú väzbu od vás, našich divákov. Tá potom inšpiruje ďalší vývoj diela.

+ Škola diváka. 

Poslaním Školy diváka je poskytnúť návštevníkom nástroje na lepšie porozumenie súčasnému tanca a umožniť im tak autentickejší zážitok z tejto umeleckej formy. Zúčastnite sa Školy diváka a podieľajte sa na tvorbe otvoreného priestoru pre diskusiu a hlbšie vnímanie súčasného tanca.

—–

re-member je dielo autorov kolektívu Med a prach (Andrej Kalinka a Milan Kozánek), ktoré vytvorili pre umelecký súbor Divadla Štúdio tanca. Scénické dielo s prvkami polyfónie je prvou spoluprácou Med a prach s výlučne tanečným súborom. Pracujú v nej so svojou základnou témou zmyslu ľudského konania.

Kam bežíte? Prečo kričíte? Na čo sa to pozeráte? Viete? Niekedy áno, niekedy nie. Predstavte si svet, v ktorom bežíte, kričíte, hovoríte, pozeráte, ale netušíte, prečo. Nastala globálna amnézia. Každý je na autopilote, nikto nechápe význam svojich činností. Všetci pokračujeme, lebo sme nezabudli. Ale aj tak si chceme spomenúť. 

I remember! Remember! I am a member. Member of what? I don’t remember“

(Pamätám si! Pamätám! Som niečoho súčasťou. Súčasťou čoho? Nepamätám sa.)

Nikto sa na začiatku nepýta, ako má začať. Pretože už začal. Tým, že tu je, zobudil sa, vníma, uvedomuje si. Ja sa to pýtam, takže už nie som na začiatku. Ale mám pocit, že až teraz začínam. Chcem začať, ale neviem začať. Neviem, čo mám začať. Neviem ako. Neviem, čo už bolo.

réžia: Andrej Kalinka & Milan Kozánek (Med a prach)
choreografia: Milan Kozánek
libreto hudba: Andrej Kalinka
asistencia choreografie: Lívia Balážová
kostýmy, objekty: Milan Kozánek, Andrej Kalinka
výtvarná spolupráca: Ivana Macková
svetelný dizajn: Ján Čief