Predstavenie

Sen + kreatívny výtvarný workshop

DÁTUM

08.12.2023

ČAS

18:00

MIESTO

Divadlo Štúdio tanca

Naše najúspešnejšie predstavenie. Sen je tanečná inscenácia určená pre deti, dospelých a rodiny.
Po predstavení kreatívny výtvarný workshop pre deti aj dospelých.


Vytvorte si svoj vlastný oblak alebo kaleidoskop.

Krásne dekorácie si budete doma vážiť o to viac, že ste si ich sami vyrobili. Alebo niekomu vyrobíte pekný darček 🙂 

Materiál a pokyny k handmade výrobe zabezpečíme. Stačí, keď prídete k nám do divadla, pozriete si krásne predstavenie Sen a potom sa pustíte spolu s rodinou do práce!

Workshop pripravili choreograf predstavenia Sen Zebastián Méndez Marín a scénografka Ivi Macková.

 

SEN

Ako snívanie v našom mozgu funguje? Aký má snívanie význam?

Snívanie je výletom do nás samých a do vecí, ktoré z nás robia ľudí. Sny inšpirovali mnoho mýtov a legiend, a tiež choreografa inscenácie a umeleckého vedúceho Divadla Štúdio tanca Zebastiána Méndez Marín. Predstavenie sa pokúša postaviť svet bdenia a svet spánku do kontrastu v živom zážitku pre zmysly. Ako sa mu to podarí? Cez presvedčivé tanečné výkony, silnú atmosféru a určite aj humor. Okrem pohybu v Sne uvidíte svetelný dizajn s divadelným kúzlom, hravo-magickú scénografiu, či podmanivú hudbu. O scénografiu a kostýmy sa postarala Ivana Macková: „Pracujeme s konceptom, že SEN je vlastne akýmsi upraveným odrazom reality. Zaplávame si medzi oblakmi či zašľapeme na magickom bicykli.”
 

„Svet bdenia aj svet snov sú len príbehy, ktoré nám rozpráva naša myseľ. Môžeme formovať svoje sny počas spánku a môžeme zmeniť svoju realitu počas bdenia?” hovorí Zebastián Méndez Marín.
 

Sen zastupuje v repertoári vzácne miesto, keďže je to predstavenie určené hlavne deťom a rodinám. V predstavení účinkujú okrem nášho umeleckého súboru aj detskí návštevníci tanečných a pohybových kurzov v Divadle Štúdio tanca. (Spolu)práca s domácimi a zahraničnými tanečnými umelcami deti inšpiruje, motivuje a vysiela do okolia idey tolerancie, pochopenia a fungovania v tíme. „Deti sa vedia naplno odovzdať momentálnej činnosti a nenechať sa vyrušiť tým, čo bude alebo čo bolo. Sú najlepšími hráčmi života,” hovorí asistentka choreografie a réžie Lívia Balážová MM.
 

O asistenciu dramaturgie sa postarala Monika Kováčova: “Každý z nás sníva – príjemné, desivo, bizarne, ne/zapamätateľne… – ale snívali ste niekedy už aj tanečne?”

Dĺžka predstavenia: 50 minút
Inscenácia je vhodná pre deti od 5 rokov.