Tibor Trulik

Tibor Trulik

Tibor pochádza z Bytče, kde sa začala formovať jeho dráha tanečníka na Základnej umeleckej škole pod vedením M. Bušfyovej a M. Zagatovej. Popri tanci vyštudoval v Žiline stavebnú školu a neskôr si v Banskej Bystrici doplnil vysokoškolské vzdelanie a ukončil štúdium ako magister sociálnej pedagogiky. 

V Divadle pôsobí od roku 2004. Bol súčasťou mnohých celovečerných i malých projektov. Vo  svojej profesionálnej kariére tanečníka spolupracoval s významnými osobnosťami ako: Zuzana Hájková, Tomáš Nepšinský, Daniel Raček, Tomáš Krivošík, Stanislava Vlčeková, Piere Nadau, Milan Tomášik, Anton Lachký, Peter Mika, Jozef Fruček, Stanislav Dobák, Andrej Petrovič, Katarína Zagorski, Miloš Galko, Tomáš Danielis, Julyen Hamilton, Zuna Kozánková, Lívia Mendez Balážová, Sebastián Mendez Maligna, Jakub Nvota, Jozef Vlk, Michal Náhlik.

Od roku 2005 pravidelne učil tanečné kurzy pre deti a dospelých, viedol tanečné workshopy pre ľudí so špeciálnymi potrebami a tréningy pre tanečný súbor DŠT.

Vytvoril predstavenia  s deťmi pre deti: Uzly (2006), O sestre drakom unesenej (2008), Stromy (2011,2014), Pastierka vlkov (2017), Nekončiaci tanec (2017), Číra radosť(2019).

Vytvoril sólové predstavenie Odporný domov (2012), ktoré bolo uvedený v rámci festivalu súčasného tanca Štyri (+1) dni tanca pre vás (2012) a Artterapia.
Jeho prvým celovečerným choreografickým debutom bola tanečná inscenácia Babylonská veža (2013) za ktorú získal prémiu Literárneho fondu SR. V roku 2015 úspešne uviedol mužský duet Androgén ako reakciu na vtedajšiu nie prijemnú situáciu v Banskobystrickom kraji. Pravý uhol (2018) v rámci projektu 3x 20 muži. A najnovšia tanečná inscenácia Dotyk Alžbety (2022) ako vzdanie poklony pre Alžbetu Gwerkovú Göllnerovú.

Je držiteľom ocenenia Tanečná osobnosť sezóny TAOS (2009).