Tak dávno som Ti nenapísala

Tak dávno som Ti nenapísala

obnovená premiéra 8. február 2012

choreografia: Zuzana Hájková
hudba: Anton Popovič
scéna a kostýmy: Peter Janků
svetelný dizajn: Ján Čief
fotograf: Miroslav Zaťko

interpretácia: umelecký súbor Divadla Štúdio tanca

 

…téma zrelej ženy, životné obdobia, ktorými musí každá žena prejsť, vážnejšie i úsmevné okamihy v nich…

 

Inscenácia Tak dávno som ti nenapísala je odrazom štyroch období v živote ženy, ktorými žena počas svojho života prechádza – od objavenia seba samej, prvých kontaktov s láskou a partnerom, cez obdobie starania sa o domácnosť, až po dozrievanie a uchovávanie si spomienok. Autorka, Zuzana Hájková, využila v tejto inscenácii aj prvky bežného života – stoly, vysávač, fľaše na zaváranie, žehličku… V TAK DÁVNO SOM TI NENAPÍSALA nie sú hlavnými postavami len ženy, prítomný sú aj dvaja muži, ktorí potajme čítajú z korešpondencie žien. A práve z týchto tajných listov sa dozvedajú o nenaplnených i naplnených túžbach, snoch, láskach… A pýtajú sa: Aké sú ženy? Žena ako anjel; žena ako nositeľka života; žena ako majetok; žena ako dar pre muža, ktorý s ňou môže žiť, ale nemusí ju vlastniť. …rôzne podoby dnešnej ženy. Ale i napriek tomu ako si ich muži chcú pomenovať alebo nazvať, vždy tu existuje ich vlastný, tajomný ženský svet…

Hudba Antona Popoviča je nesmierne sugestívna, zasahujúca vnútro každého diváka. V roku 2001 bola nominovaná v kategórii o najlepšiu scénickú hudbu na DIVADELNÉ DOSKY 2001 (celkovo sa v bodovaní umiestnila na druhom mieste).

Podľa tanečnej inscenácie Tak dávno som ti nenapísala bol natočený vo februári 2003 tanečný film v koprodukcii s Protos Production a STV v réžii Andrei Horečnej.