Babylonská veža

Babylonská veža nášho vnútra sa rúca. Je čas na nové proroctvá.

Babylonská veža

premiéra 7. december 2013

choreografia: Tibor Trulik
hudba: Kvety Nikotínu
dramaturgia: Marek Turošík
scéna a kostýmy: Gabriela Paschová
svetelný dizajn: Ján Čief
tanec: umelecký súbor Divadla Štúdio tanca Tibor Trulík, Lenka Mičincová, Julia Kannewischer, Jakub Jeňo, Maria Hernando Blasco

fotograf: Jaroslav Gondáš

 

 

Babylonská veža nášho vnútra sa rúca. Je čas na nové proroctvá. Tak ako vtedy, keď stavali Babylonskú vežu, tak aj dnes je naše presvedčenie postavené na pýche. Sme otroci vlastného egoizmu a to nám bráni sa na seba pozrieť hlbšie. Už od pradávna  sa snažíme  existenciu Boha zhmotňovať do konkrétnych tvarov a myšlienok. Jeho symbol sa stáva príveskom života. Verným uctievaním sa ho chceme  dotknúť, mať ho pre seba. Fyzické divadlo inšpirované radikálnym odmietaním spoločenských hodnôt a foriem dnešnej doby. Pokúša sa zachytiť poučenie  od našich predkov, ktoré sme neprijali za vlastné a tak sa ocitáme vo víre toho, čo sa dá len chytiť a nie cítiť.  

 

Tibor Trulik, operátor stavebnej výroby pre murované konštrukcie,  tanečník, pedagóg a choreograf, pôsobiaci v Divadle Štúdio tanca.

 

Od roku 2004 pôsobí v Divadle Štúdio tanca ako profesionálny tanečník, pedagóg a choreograf a vedie tanečné kurzy súčasného tanca pre dospelých. Počas svojej tanečnej praxe sa zúčastnil na projektoch: Bodies in urban spaces, Artterapia, Periférne centrá „Ilja“, Shalom Neuman „Talking about you“. Absolvoval aj mnohé tanečné workshopy ako napríklad: German Jauregui-Vocabulary Ultima Vez, Margolzata Haduch- Pasing true.

Počas svojej profesionálnej kariéry spolupracoval s mnohými slovenskými, ale aj zahraničnými tanečníkmi a choreografmi ako sú Zuzana Hájková, Anton Lachký, Pierre Nadaud, Gyula Cserepes, Tomáš Nepšinský, Daniel Raček, Stanislava Vlčeková, Katarína Zagorski, Zdenka Sviteková,  Tomáš Krivošík, Miloš Galko, Tomáš Danielis, Peter Mika, Milan Tomášik, Jozef Fruček a s režisérmi ako Jakub Nvota, Michal Náhlik, Jozef Vlk.

Svoje choreografické zručnosti pretavil aj v spolupráci s deťmi do tanečného projektu UZLY (2006), do tanečnej rozprávky O SESTRE DRAKOM UNESENEJ (2008) a STROMY (2011). V choreografickej práci spolupracoval aj s kapelou Longital, so ZUŠ v Bytči na projekte SPOJENIA. V rámci festivalu Štyri dni tanca pre Vás a Artterapia uviedol svoje tanečné sólo ODPORNÝ DOMOV.  V roku 2009 získal ocenenie TAOS (Tanečná osobnosť sezóny).