Workshop Telohra s Andrejom Štepitom

Workshop Telohra s Andrejom Štepitom

Počet účastníkov workshopu je obmedzený, rezervujte si svoje miesto dopredu.

Workshop Andreja Štepitu zo zoskupenia mimoOs je určený pre širokú verejnosť, ale aj pre tanečníkov, performerov, hercov a pohybových nadšencov. Skrátka pre všetkých, ktorí vnímajú pohyb ako svoju potrebu a hýbu sa radi slobodne a s radosťou.
Workshop s Andrejom bude nespútaný výbuch energie. Jeho zámerom je cez konkrétne tvorivé zadania motivovať ľudí k tvorbe vlastného pohybového materiálu a podporiť ich v hľadaní úplného fyzického i expresívneho potenciálu tela. Vo variáciách sa bude sústreďovať predovšetkým na efektívnosť pohybu, zoznámi účastníkov so základnými vzorcami a princípmi pohybu. Prostredníctvom práce v rôzne veľkých skupinách bude pracovať na kumulovaní spoločnej energie a celá hodina vyústi do malého tanečného happeningu plného slobody a radosti z tanca.

Workshop potrvá od 18:00 do 20:00.

Barbora Janáková:

V rámci hosťovania mimoOs v Divadle Štúdio Tanca, by sme chceli zdieľať s miestnou komunitou  a s nadšencami do tanca naše aktivity, ktoré ako nezávislá umelecká organizácia realizujeme už niekoľko rokov v Bratislave. Okrem uvedenia predstavenia TETSU v choreografii Petra Šavela, organizujeme aj workshop na konzervatórium J.L.Bellu. Pokiaľ by ste mali chuť si zatancovať aj vy tak prinesieme aj koncept Telohra, ktorý realizujeme pre dospelých a deti už niekoľko rokov primárne v Bratislave. Na Telohru si pozývame tanečnice a tanečníkov, aby zdieľali svoje rozmanité prístupy k tancu s verejnosťou. V Divadle Štúdio Tanca svoj prístup k tanečnej praxi pre dospelých ponúkne tanečník z TETSU a člen mimoOs Andrej Štepita.

Andrej Štepita

„Môj pedagogický zámer spočíva najmä v hľadaní, skúmaní a kumulovaní energie pri pohybe prostredníctvom spoločného zdieľania. Na workshope chcem skúmať rôzne druhy pohybu a hrať sa s nimi; osobitne aj spolu, na nohách aj na rukách, prostredníctvom improvizácie aj vo variáciách. Zaujíma ma tanec v kontexte efektívnosti  pohybu, vzájomnej komunikácie aj štylizácie a jeho využití v tanečnom divadle. Najviac ma však zaujíma obrovská masa nespútanej energie, potreby, dôležitosti a radosti z pohybu, ktorú v sebe nesieme a ktorú sa budeme snažiť spoločne vypustiť a zdieľať.