PUNK PAJAMA PARTY – work in progress / v rámci festivalu Akademický Prešov

PUNK PAJAMA PARTY – work in progress / v rámci festivalu Akademický Prešov

Špeciálna „work in progress“ verzia práve pripravovaného diela verná konceptu D.I.Y. dáva divákovi možnosť zakúsiť v nemalej miere odvahu, otvorenosť a spontánnosť – kľúčové atribúty a východiská inscenácie. Hrozí tak možnosť nazrieť dielu pod kožu, možno až na dreň… Po predstavení nasleduje diskusia s tvorcami.

Spätný pohľad na kontroverznú a nepochopenú subkultúru PUNKu revitalizujúci jej odkaz, gániaci mladému človeku dneška priamo do očí. Drzé a živelné dielo plné hlasnej muziky, potu a špinavej estetiky – zasadených do prekvapivých kontextov. Zrážka hudby a tanca so spoločným menovateľom rebelantstva svojou prirodzenosťou búra hranice medzi vysokým a nízkym umením. Z ich trosiek následne tvorcovia plácajú intenzívny zážitok, ktorý smerujú hlboko do vnútra každého jedného z nás…

Špeciálna „work in progress“ verzia diela verná konceptu D.I.Y. dáva divákovi možnosť zakúsiť v nemalej miere odvahu, otvorenosť a spontánnosť – kľúčové atribúty a východiská inscenácie. Hrozí tak možnosť nazrieť dielu pod kožu, možno až na dreň… Po predstavení nasleduje diskusia s tvorcami.

I didn’t burn your house down
I didn’t break your hearts
I never tried to steal your car
I wouldn’t know where to start

(Úryvok z diela Innocents / autor: John Cooper Clarke)

Umelecký tím:

Zebas Méndez Marín

námet, idea, choreografia, réžia, dramaturgia

Livi Balážová MM

asistencia choreografie, réžie a dramaturgie

Janči Morávek

hudba

Janko Čief
svetelný dizajn

Ďuri Poliak
scénografia

Iva Macková

kostýmy

Účinkujú:

Tibor Trulik

Miška Mirtová

Kika Kollárová

Julie Charalambidou

Bartosz Przybylski

Jason Yap