NEHRÁME / ONE ON ONE / Koncert Lucia Piussi on Michaela Mirtová

NEHRÁME / ONE ON ONE / Koncert Lucia Piussi on Michaela Mirtová

Podujatie aktuálne v režime KZ. Premiéra nového umeleckého formátu Divadla Štúdio tanca. Spočíva v spojení jedného muzicírujúceho človeka s jedným tancujúcim človekom.

V tomto nultom vydaní sa predstaví Lucia Piussi, dlhoročná „frontwomenka“ kapely Živé Kvety. Tá po 27 rokoch aktívneho hrania ukončila svoju činnosť, aby mohol vzniknúť nový projekt Terrible 2s, v ktorom Lucia takisto spieva, píše texty aj hudbu. Kapelu založili spolu s Agnes Loveckou a vzápätí sa k tejto strašlivej dvojke pridali Ďuro Mironov, Mišo Lašan a po chvíli k sebe stiahli aj Belindu Rašnerovú. Na koncerte Piussi sama predstaví nové piesne kapely, ako aj staršie skladby v aranžmánoch pre jednu gitaru, jeden kláves, jeden hlas. Aktuálne témy, silné obrazy a uveriteľné texty však stále pretrvávajú. Pretlmočiť do tanca sa ich bude snažiť Miška Mirtová.

Pochádza zo Žiliny a je s nami od roku 2016. Je to neuveriteľné, no tancuje už viac ako 20 rokov. Za túto dobu si prešla rôznymi štýlmi tanca a získala mnoho významných tanečných ocenení. Miška vyniká svojou atletickosťou, prirodzenou muzikalitou a nákazlivým úsmevom. Popri účinkovaní v celovečerných produkciách DŠT je lektorkou wokshopov a tanečných kurzov pre deti.

Súčasťou koncertu bude aj rozhovor s aktérmi v spoločných dialektoch hudby, tanca umenia a… Srdečne pozývame.