Masterclass s Med a prach / RADIANT PERFORMER

Masterclass s Med a prach / RADIANT PERFORMER

Workshopy umelcov zo zoskupenia Med a prach určené pre hercov, perforemov, tančníkov a pohybových nadšencov, ktorí sa venujú práci s hlasom a telom.

Kedy? 

12. septembra 2022

Vstupné

Cena za 1 workshop: 5€
Cena za oba workshopy: 8€ (aj na workshop Embodies Voice Practices)

RADIANT PERFORMER

12.9.2022: 10.30-13.30 hod.

jednotlivec v rámci energie skupiny/Masterclass

LEKTORI: Antonis Myriagos a Alexandra Kazazzou

Workshop zameraný na prácu s telom, využívanie fyzických prejavov tela, hľadanie ich expresivity a zmyslu. Prvá časť workshopu bude zameraná na prácu so základnými princípmi energie, času a koncentrácie. V druhej časti sa bude pracovať s energiou skupiny, ktorá podporí individuálny prejav jednotlivca. Súčasťou workshopu bude aj: práca s izoláciami častí tela, partnerská práca, počúvanie a komunikácia cez telo.

LEKTORI

Antonis Myriagos/GR

Študoval maľbu na Aténskej škole výtvarných umení pod vedením Dimosthenisa Kokkinidisa a Dimitrisa Mytarasa. Študoval aj herectvo na divadelnej škole Theatre Laboratórny Embros Drama School pod vedením Anny Makraki, Dimitrisa Katalifosa a Tasosa Bantisa. Od roku 2005 spolupracuje s Attis Theatre a jeho zakladateľom Theodorosom Terzopoulosom na predstaveniach tohto divadla v Grécku aj v zahraničí. Spolupracoval s Aténskym festivalom, National Theatre of Creece Onassis Foundation stegi.gr, Niarchos Foundation Culture Center ect. Zúčastnil sa rôznych skupinových výstav umenia a tiež pracoval ako maliar, kostýmový výtvarník a vizážista v časti Klepsydra na otváracom ceremoniáli Olympijských hier v Aténach 2004.

Alexandra Kazazzou/ GR/PL

Študovala na Katedre divadelných štúdií (Aristotelova univerzita v Solúne) a pokračovala v postgraduálnom štúdiu (MA v odbore herectvo) na Manchester Metropolitan University. Od roku 2010 je úzkou spolupracovníčkou Grotowského inštitútu v Poľsku. V Grécku pôsobí ako herečka, choreografka a divadelná pedagogička. V posledných rokoch je členkou pedagogického zboru na Divadelnej škole „Delos“, ako aj na Divadelnej škole „Štátneho divadla Severného Grécka“.

V Grécku spolupracovala s uznávanými režisérmi ako: Michail Marmarinos, Yannis Mantafounis, Io Voylgaraki, Yannis Leontaris, Petros Sevastikoglu, Phillipos Tsalachouris atď.

V roku 2017 bola Alexandra nominovaná na divadelnú cenu Eleftheria Sapoutzi a v roku 2018 bola nominovaná na divadelnú cenu Meliny Merkoyri. Je zakladajúcou členkou a riaditeľkou divadelnej skupiny Teatr Andra, ktorá sídli v Istanbule a pozostáva z gréckych, poľských a tureckých umelcov. Je zakladajúcou členkou nedávno založenej umeleckej spoločnosti TRANSATLANTIC GROUP so sídlom v Aténach v Grécku, ktorá je zameraná na divadelný výskum a skúmanie nových umeleckých nástrojov.