Masterclass s Med a prach / Embodied Voice Practices

Masterclass s Med a prach / Embodied Voice Practices

Workshopy umelcov zo zoskupenia Med a prach určené pre hercov, perforemov, tančníkov a pohybových nadšencov, ktorí sa venujú práci s hlasom a telom.

Kedy? 

12. septembra 2022

Vstupné

Cena za 1 workshop: 5€
Cena za oba workshopy: 8€ (aj za workshop RADIANT PERFORMER)

Embodied Voice Practices

12.9.2022: 14.30-17.30 hod.

LEKTORI: Julianna Bloodgood, Rafal Habel

Workshop Embodied Voice Practices prebúdza hlboký zmysel pre počúvanie a schopnosť reagovať na impulzy, ktoré vznikajú v našom tele. Toto vedomie možno vniesť do všetkých foriem komunikácie a vyjadrenia prostredníctvom integrácie slov, zvuku, piesne, rytmu, vzťahov a predstavivosti. Tento workshop sa zameria na základné princípy, ktoré využívajú somatické praktiky a techniky stelesneného hlasu na dosiahnutie uvedomenia, prebudenia a aktivácie nášho autentického hlasu. Táto práca je zameraná na pochopenie a cvičenie dychu, ako aj na prácu s uvoľnením, prax venovanú uvoľneniu zvuku a emócií prostredníctvom fyzických vnemov.

LEKTORI

Julianna Bloodgood / USA

je spevák, multidisciplinárny divadelník a pedagóg. V rokoch 2009 – 2018 spolupracovala s oceňovanou a kritikou uznávanou poľskou divadelnou spoločnosťou Song of the Goat Theatre (Teatr Pieśń Kozła), kde sa stala hlavnou interpretkou. Je rezidentnou umelkyňou v Írskom divadle Bru Theatre, v divadle MITU so sídlom v New Yorku a spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Med a prach a gréckou spoločnosťou Alki.

Juliannina práca zahŕňa antropologický výskum výkonu a veľa cestovala pri hľadaní rôznych kultúrnych pohľadov na telo, hlas a rituál vystúpenia. Jej výskum tela a hlasu viedol k hĺbkovému a neustálemu rozvoju tohto spojenia, ktoré nazýva Embodied Voice Practices. Julianna má osobitný záujem o výskum v oblasti vokálnej praxe náreku, ktorá dáva tvar a hlas našej bolesti, ktorá sa stala líniou celej jej tvorby. Vystupuje, vyučuje a robí výskum po celom svete.

Rafal Habel /PL

Divadelný herec, hudobník, spevák a učiteľ, ktorý v rokoch 1996-2018 spolupracoval s medzinárodnou divadelnou spoločnosťou Song of the Goat. Integruje pohyb, fyzickú akciu, hlas, pieseň a text, výsledkom čoho sú predstavenia, ktoré majú neodmysliteľnú muzikálnosť. Rafał je skúsený hudobník, ktorý sa sám učí a hrá na viac ako 10 svetových nástrojoch. V súčasnosti spolupracuje s gréckymi divadlami a účinkuje v antických divadlách Grécka. Rafał bol tiež členom ocenenej poľskej ľudovej komornej skupiny Lautari a spolupracoval s medzinárodnou spoločnosťou Bred in the Bone. V súčasnosti spolupracuje s umeleckou skupinou Med a prach.