Koncert 2 v 1 / ZVA 12-28 Band + Umelecký súbor DŠT / OTVORENIE SEZÓNY!!!

Koncert 2 v 1 / ZVA 12-28 Band + Umelecký súbor DŠT / OTVORENIE SEZÓNY!!!

Srdečne Vás pozývame na otvorenie novej sezóny Divadla Štúdio tanca, ktoré sa bude znieť v zrážke bluesovej legendy ZVA 12-28 Band s medzinárodným súborom súčasného tanca. Môžete sa tešiť na spojenie až naturalisticky priamych textov a svojráznej poetiky kapely s metaforickosťou a virtuozitou súčasného tanca v podaní profesionálov z Čile, Poľska, Malajzie, Cypru a Slovenska.

V roku 2020 uplynie 30 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Jej zostavu tvorí tím okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. O basový kontrapunkt sa mu počas celej existencie kapely stará brat Ladislav Červenák a rytmicky mu už 17 rokov kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško.

Tento výnimočný koncert s kapelou odohrá talentovaný huslista Erik Kadlečík, absolvent Konzervatória D. Kardoša v Topoľčanoch. Jazzovú hru študoval na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Aktuálne študuje hudobnú dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Má široký interpretačný záber, od folklóru, cez jazz a blues až ku klasickej hudbe.

Svojrázna kapela ZVA 12-28 Band má na svojom konte doteraz tieto čisto autorské albumy: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Všetky štyri tvorí živelná, vtipom predýchaná bluesová reflexia bežného života. Kapela sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé a v jej hudobnom jazyku nájdete aj prvky čerpajúce z rôznych hudobných žánrov a  slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život a sú umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a samozrejme, zmyslom pre humor. ZVA 12-28 BAND je opakovane víťazom verejného hlasovania na portáli Bluesmusic.sk v kategórii Najobľúbenejšia skupina v roku … 2016, 2017, 2018, 2019.

Podujatie sa koná s finančnou podporou mesta Banská Bystrica v rámci projektu PRESAH 2020.