JUMBLE / NEHRÁME

JUMBLE / NEHRÁME

Najnovší prírastok v našom repertoári pod vedením transžánrového autora Stanislava Dobáka. Už samotný názov hovorí o divokom miešaní, a tak sa dielo bude snažiť funkčne spájať to najlepšie z princípov súčasného tanca, video artu, nových médií a prácou s nimi tu a teraz.

JUMBLE slovami Stana
Predstav si čas ako špagát. Na jednu stranu priviaž základné princípy komunizmu, na druhú stranu princípy demokracie. Špagát zauzli, obráť a znovu natiahni. Čo bolo na jednej strane je na druhej a v strede vzniká chaos.
Teraz zabudni na všetko čo o demokracii a komunizme vieš. Predstavenie nie je o tom. Pridaj hudbu, ktorá tiež prechádza z jednej strany na druhú, taktiež kostým a scénografiu, ktoré postupne prechádzajú z extrému do extrému. Nerieš že to, čo uvidíš, ti po prečítaní tejto state zarezonuje v hlave ako nejaká politická propaganda alebo ako sloboda prejavu a ty sa snažíš len a len to pochopiť. Toto predstavenie je na 100% ne-politické (ak je to vôbec možné). Zabudni na to, čo je sloboda, beztriedna spoločnosť, individualizmus, ekonomický rast alebo modernizmus… Takto sa na náš svet nepozeraj.
No ale keď ti to takto poviem, ako sa budeš pozerať? Logiku nahradí zážitok a nakoniec sám a sama zistíš, že ani o tom nepotrebuješ čítať a je to len na tebe, čo si z tohto zážitku zoberieš domov. Ja ti ponúkam iba priestor a čas a všetko čo sa v ňom udeje je priestor pre teba… Ale ty ma budeš aj tak filtrovať podľa svojich preferencii… Po hodine vyhráme ja alebo ty? Asi medzi nami vzniká JUMBLE = zmiešanina.

UMELECKÝ TÍM:

Choreografia, koncept, réžia: Stanislav Dobák

Hudba, výprava: Ladislav Pálmai

Svetelný dizajn: Ján Čief

ÚČINKUJÚ / UMELECKÝ SÚBOR DŠT:

Bartosz Przybylski (Poľsko)
Laura Carolina Garcia (Čile)
Tibor Trulik (Slovensko)
Michaela Mirtová (Slovensko)
Jason Yap (Malajzia)
Julie Charalambidou (Cyprus)