ČIN / LIVE STREAM + diskusia

ČIN / LIVE STREAM + diskusia

Živý prenos inscenácie ČIN na oficiálnom facebooku divadla ( www.facebook.com/dstbb ) v interpretácii medzinárodného umeleckého súboru.

ČIN naplánovaný ako zájazdové predstavenie platformy DŠT k vám v rámci Roku Slovenského divadla 2020, mal priniesť súčasný tanec do miest Banskobystrického kraja, kde sa s ním človek bežne nestretáva (Veľký Krtíš, Kokava nad Rimavicou, Kremnica). Koncepčne a časovo boli zájazdy späté s výročím 17. novembra, s ktorého hodnotami a odkazom dielo bytostne súznie.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme presunuli predstavenie do online priestoru a ČIN uvedieme ako profesionálny živý prenos z nášho divadla – venovaný divákom a mestám, v ktorých sa pôvodne mal hrať!

Samotnému predstaveniu bude predchádzať online diskusia organizátorov a predstaviteľov miestnych kultúrnych obcí na tému dedičstva 17. novembra v dnešných dňoch, ako aj významu kultúry a umenia v súčasnej situácii. Diskusie sa zúčastnia:

Pavol Gajdoš – projektový manažér, Lívia Méndez Marín Balážová – choreografka – za DŠT

Jana Krotáková – vedúca Miestneho kultúrneho strediska v Kokave nad Rimavicou

Zuzana Braunsteinová – riaditeľka MSKS Veľký Krtíš

Zdeno Gális – vedúci KC Akropola, Kremnica

Špeciálnym hosťom diskusie bude autorka diela ČIN – Lívia Méndez Marín Balážová, medzinárodne etablovaná tanečnica a choreografka, známa hlavne zo spolupráce so svetovo uznávaným súborom Ultima Vez.

Inscenácia ČIN je jednou tretinou diela 3×20 Ženy, ktoré bolo ocenené prestížnou cenou DOSKY za mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla. Na ploche dvadsiatich minút formou intenzívneho tanečného zážitku otvára témy manipulácie mocou, vymedzujúcej agresivity a chladnokrvného elitárstva.

Dnes, keď sa síce zatýkajú tí, čo mali strážiť spravodlivosť, ale jednanie najvyšších predstaviteľov štátu zároveň často pripomína klauniádu, je ČIN až podozrivo relevantným a aktuálnym umeleckým dielom…

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

UMELECKÝ TÍM:

Choreografia : Lívia Méndez Marín Balážová
Hudba: Martin Polák

ÚČINKUJÚ / UMELECKÝ SÚBOR DŠT:

Tibor Trulik (Slovensko)
Michaela Mirtová (Slovensko)
Bartosz Przybylski (Poľsko)
Laura Carolina Garcia (Čile)
Jason Yap (Malajzia)

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Užitočné linky:

https://kultura.pravda.sk/divadlo/clanok/410061-livia-balazova-tanecnica-z-molenbeeku/