ArtGANG: INBETWEEN Soňa Ferienčíková /SK/, Mária Júdová /SK/, Alexandra Timpau /RO/CZ/ + diskusia PERFORMATÍVNA ARCHITEKTÚRA

ArtGANG: INBETWEEN Soňa Ferienčíková /SK/, Mária Júdová /SK/, Alexandra Timpau /RO/CZ/ + diskusia PERFORMATÍVNA ARCHITEKTÚRA

INBETWEEN, ktoré voľne nadväzuje na úspešné predstavenie Everywhen, skúma skupinové pnutie vo svete klimatickej zmeny, globálnej pandémie, neustáleho prepojenia a okamžitých reakcií, kde sa priestor medzi nami stáva naším kolektívnym orgánom žiadajúcim si zmenu. Aj napriek geografickej vzdialenosti sme vzájomne prepojení viac než kedykoľvek predtým, a v tejto fáze sa meníme na masu, ktorá sa snaží znovu nájsť rovnováhu.

Dielo inšpirované interaktívnou architektúrou predstavuje štyroch tanečníkov a materiál vznášajúci sa nad nimi. Objekt, s ktorým tanečníci pracujú, sa stáva performatívnou architektúrou – „spoločným telom“. Premeny objektu sú výsledkom ich dialógu, ale stáva sa aj ich prostredím, úkrytom a domovom. Tento dočasný úkryt a priestor pre dialóg je odrazom bojov a interakcií medzi štyrmi telami, ale aj vo vnútri celej spoločnosti.

Koncept: Soňa Ferienčíková (SK), Mária Júdová (SK), Alexandra Timpau (RO/CZ)
Choreografia: Soňa Ferienčíková (SK) v spolupráci: Mária Júdová (SK)
Scéna: Alexandra Timpau (RO/CZ)
Zvuk: Milan Slama (SK), Alexandra Timpau (RO/CZ)
Svetelný dizajn: Ints Plavnieks (LV/SK)
Performeri a spolutvorcovia: Lukáš Bobalík (SK), Daniel Raček (SK), Zden Brungot Svíteková (SK/CZ), Jaro Viňarský (SK)
Produkcia: Zuzana Frištiková, BOD.Y o.z.
Koprodukcia: ME-SA, spolok, Tabačka Kulturfabrik, Tanec Praha / PONEC – dance venue


ArtGANG v Divadle Štúdio tanca

Máme radi nezávislú kultúru a chceme ju ukázať našim divákom, v našich priestoroch. V rámci výzvy ARTGANG prinášame produkcie kreatívnych umeleckých zoskupení. Spojíme príjemné s užitočným: naučíme sa niečo nové, rozšírime spoluprácu s inými kultúrnymi organizáciami a divákom prinesieme program, ktorý považujeme za dôležité vidieť.

Už ste mohli vidieť:
Neskorý zber: Vráskanie
Med a prach: Nezaujímavý krik