2 v 1 / Koncert LUVVER + tanec (Divadlo Štúdio tanca)

2 v 1 / Koncert LUVVER + tanec (Divadlo Štúdio tanca)

Po dlhom čase sa vracia obľúbený formát 2 v 1, počas ktorého sa v minulosti v DŠT predstavili napríklad Katarzia, Le payaco či Martin Geišberg. 

Formát spája koncert kvalitnej hudby so súčasným tancom v podaní nášho umeleckého súboru.

Tentokrát sa predsavia

LUVVER  – trojka zo Slovenska hrajúca crydance/indiepop

Členovia pochádzajú z rockového prostredia, ale sú silne ovplyvnení súčasným popovým zvukom The Neighborhood alebo Billie Eilish, ako aj elektronikou kapiel ako Moderat alebo ranných Depeche Mode. Vo svojej autentickej hudbe vytvárajú poloelektronický-položivý set, jednoducho skvelú hudba so snovými a melancholickými prvkami. Výsledok sú povznášajúce tóny a harmonické zvukové plochy s výraznou rytmikou a melodickým spevom. 

Kapela je známa svojimi hudobne a vizuálne energickými živými vystúpeniami, ktoré LUVVER predviedli na mnohých festivalových a klubových scénach. Už počas prvého roku fungovania účinkovali na viacerých významných festivaloch vo svojej domovskej krajine a u susedov, ako napríklad Pohoda Festival, Colours of Ostrava (CZ), Grape Festival, Rock for People (CZ) či Beseda u Bigbítu (CZ) a predskakovali Bastille na ich slovenskom koncerte v Bratislave. V roku 2021 hrali online vydanie Eurosonic Noorderslag.

V roku 2019 boli nominovaní na Radio_Head Awards (poslucháčske ocenenia Rádia_FM) za najlepšieho nováčika roka a získali ocenenie za hudobnú tvorbu od Nadácie Advance Investments.

Debutový album LUVVER s názvom ‘IT IS VVHAT IT IS’ vyšiel 30.07.2021.

„LUVVER znie ako súčasná a zaujímavejšia verzia Depeche Mode. Zaslúžia si byť aspoň takí slávni.“
– Tím festivalu Pohoda

„LUVVER ma zaujali svojím nákazlivým hybridom tanečných beatov, melancholických, no nádejných melódií a strhujúcej živej show.
Okamžite si získali moju pozornosť.“
– Andy Inglis 5000 mgmt

„Bez ohľadu na štýlové konvencie je kľúčom k piesňam Slovákov chytľavá melódia. Každá z ich skladieb je úžasne tanečná, potenciálny rádiový hit. Sebavedomý a charakteristický hlas frontmana Toma Löbba otvorí dvere. O to prekvapujúcejšie je, že texty LUVVER sú o dilemách, smútku, láske a túžbach. Piesne kapely sú na jednej strane stvorené na počúvanie osamote a na druhej strane na divoký tanec pred pódiom. Ťažké emócie oslovujú svetelnými zvukmi: na ich piesne môžete plakať a zároveň tancovať.“
– Hubert Grupa z europavox.com