Tanečné kurzy

Tanečné kurzy

Sme radi, že aj v novej sezóne môžeme pre vás otvoriť obľúbené tanečné a pohybové kurzy vedené členmi nášho medzinárodného umeleckého súboru. Sú určené pre deti, puberťákov, aj dospelých. Proste pre všetkých, ktorí sa chcú hýbať:) Zápis, na ktorom si budete môcť pozrieť aj krátku praktickú ukážku a zoznámiť s lektormi bude v pondelok 6.9. o 18:00 na nádvorí nášho divadla. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

viac o lektoroch: https://www.studiotanca.sk/divadlo/umelecky-subor/

video ku kurzom: https://www.facebook.com/100063451315773/videos/521885415751075

fb event zápisu: https://www.facebook.com/events/350053653524049

V sezóne 2021 / 2022 máme pre vás otvorené tieto tanečné kurzy:

  • Pohybová príprava – mladšie deti ( 4-6 rokov )
  • Pohybová príprava – staršie deti ( 7-10 rokov )
  • Súčasný tanec – deti ( od 11 rokov )
  • Súčasný tanec – dospelí ( od 15 rokov )
  • Kreatívny tanec ( od 15 rokov )
  • Cvičenie Pilates

Pohybová príprava – mladšie deti (4-6 rokov) – Michaela Mirtová / Slovensko ( 70 min. / 1 x týždenne – PONDELOK 16:40 – 17:50 / platba: 80 € / semester )

Prostredníctvom pohybovo- kreatívnych hier sa deti zoznámia s tancom. Hodina prebúdza ich prirodzenú tanečnosť, podporuje ich individuálny prejav, synteticky spája princíp hry, slova a pohybu.

Pohybová príprava – staršie deti (7-10 rokov) – Michaela Mirtová / Slovensko (70 min. / 1 x týždenne – ŠTVRTOK 16:40 – 17:50 / platba: 80 € / semester )

Na hodine lektorka pracuje s prirodzeným pohybom detí, hudbou, slovom a rytmikou. Postupne zapája princípy súčasného tanca ako práca s podlahou, tanečné variácie a improvizácie, kde dochádza k socializácii detí v skupine a podpore ich osobnosti.

Súčasný tanec – deti (od 11 rokov) – Jason Yap / Malajzia (70 min. / 2 x týždenne – UTOROK 16:40 – 17:50+ ŠTVRTOK 16:40-17:50 / platba: 120 € / semester )

Po absolvovaní pohybovej prípravy sa posúvame ďalej. Deti sú už oboznámené s pohybom ako takým cez tanečné hry a cvičenia. Na hodinách súčasného tanca pre deti sa kreatívnou formou budeme venovať práci s podlahou, improvizácii, spolupráci v skupine, priblížime si techniku súčasného tanca v pohybových variáciách a samozrejme sa budeme zabávať.

Súčasný tanec – dospelí ( od 15 rokov) – Bartosz Przybylski / Poľsko ( 90 min. / 2 x týždenne – UTOROK 17:00 – 18:30+ ŠTVRTOK 18:00 – 19:30 / platba: 120 € / semester )

Tento kurz je zameraný na floor work a improvizačné techniky. Nájdeme vlastný spôsob na využitie nástrojov, ktoré nám ponúka zem a improvizácia a tie sa budeme snažiť ušiť na mieru každému telu. Kurz je určený pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o súčasnom tanci, zažiť s pohybom zábavu a hlavne sa niečo jeden od druhého naučiť. Lektor vám odovzdá skúsenosť, že učenie je o zdieľanom zážitku.

Kreatívny tanec (od 15 rokov)Julie Charalambidou / Cyprus ( 60 min. / 1 x týždenne – PONDELOK 18:00 – 19:00 / platba: 80 € / semester )

V tomto kurze sa budeme snažiť pochopiť základy princípu vytvárania pohybu vychádzajúc z nápadu za pomoci improvizácie, času, priestoru, energie a samozrejme úsmevu. Lektorka sa s vami podelí o viaceré z jej kreácií, ktoré sú väčšinou založené na vlastných štylistických nápadoch.

Pilates – Julie Charalambidou / Cyprus (60 min. / 1 x týždenne – PONDELOK 16:40 – 17:40, jednorázový poplatok 3,50 € v hotovosti na mieste)

Na hodinách sa budeme zaoberať základnými technikami a princípmi cvičenia Pilates s cieľom posilniť svaly celého tela. Využijeme niektoré zo základných dynamických techník ako aj strečing a rôzne iné zahrievacie cvičenia.

+ Aj túto sezónu pokračujeme v spolupráci s Katarínou Trulikovou, ktorá takisto u nás v divadle vedie tanečné kurzy pre deti.

Dĺžka tanečného kurzu je 5 mesiacov. Výučba prebieha 1 x týždenne, iba pri súčasnom tanci pre dospelých a deti 2 x týždenne. Tanečný kurz je ukončený spoločným záverečným vystúpením všetkých účastníkov tanečných kurzov nazvanom Skade ruka, skade noha. Poplatok za obdobie september 2021 – január 2022 sa pohybuje v rozmedzí od 80 do 120 € (úhrada prevodom, ktorý je potrebný zaplatiť ešte pred začatím kurzov). Začiatok výučby: od pondelka 13. 9. 2021, podľa stanoveného rozvrhu.

Benefity: Záverečné vystúpenie všetkých účastníkov tanečných kurzov na scéne Divadla štúdio tanca a 2 promo (= zadarmo) vstupenky na vybrané reprízy predstavení divadla.

Lektori:

Michaela Mirtová
je členkou umeleckého súboru od roku 2016. Mladá a energická tanečníčka začala tancovať v Žiline v súbore Lentilky. Je viacnásobnou majsterkou Slovenka, Európy a získala ocenenia na Majstrovstvách sveta v štýloch disco dance a hip hop (IDO). Svoje štúdium ukončila ako absolventka tanečného odboru na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine, so SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici a tanečným klubom H&T v Bratislave. Michaela sa zaskvela už v mnohých našich predstaveniach.

Jason Yap
pôvodom z Malajzie, žil a študoval v Hong Kongu. Členom umeleckého súboru je od septembra 2019. Bakalárske štúdium výtvarných umení skončil s vyznamenaním BFA so špecializáciou na súčasný tanec na univerzite The Hong Kong Academy for Performing Arts. V roku 2014 ukončil bakalárske štúdium psychológie. Vystupoval pre medzinárodných umelcov, ako sú napríklad Cat Dérive od Gabrielle Nankivell a Tri prsty od Leily McMillanovej.

Bartosz Przybylski
pôvodom z Poľska, žil a študoval v Poľsku a v Nemecku v Berlíne. Členom umeleckého súboru je od septembra 2019. Absovoval štúdium v Poľsku na škole Szkoła Tańca Współczesnego “STW” v Poznań, následne študoval na Univeristy of Arts dance v Nemecku. Zúčastňoval sa na workshopoch súčasných a moderných techník na festivale Dancing Poznań.

Julie Charalambidou
pôvodom z Cypru, žila a študovala v Spojenom kráľovstve v Škótsku. Členom umeleckého súboru je od septembra 2019. Na univerzite The Scottish School of Contemporary Dance študovala súčasný tanec. V rokoch 2018 – 2019 pracovala pre poloprofesionálnu tanečnú spoločnosť EMERGENCE v oblasti súčasného tanca a v roku 2019 sa zúčastnila EMERGENCE National Tour, United Kingdom. Zúčastnila sa workshopov London Gaga Intensive , Kerry Nicholls Masterclass a mnohých ďalších zameraných na techniku baletu a súčasného tanca.