Workshopy s lektormi: Eddie Oroyan a Jessica Eirado Enes

Eddie Oroyan a Jessica Eirado Enes (USA a Taliansko) počas rezidenčného pobytu v Divadle Štúdio tanca budú viezť 2 workshopy určené pre tanečníkov a moverov na pokročilej úrovni.
Termín workshopov: 4. august 2022
Cena: 1 workshop / 4 eurá – 2 workshopy / 7 eur
Animal Mindfulness / 4. august 2022 / 10.00 – 12.00 hod.
Lektor: Eddie Oroyan
Workshop a pohybový výskum súčasného tanca, ktorý pracuje s vedomým trénovaním mysle a tela. Workshop sa riadi prístupom „akí sme, nie akí chceme byť“. Cieľom je pozorovať a porozumieť zvieraťu vo vnútri nás, rozpoznať priame spojenie mysle a tela a naučiť sa, ako môžu vedomé rozhodnutia a divokosť existovať v harmónii. Pohybový výskum je inšpirovaný spoluprácou so skupinami Ultima Vez a Emanuel Gat Dance a rokmi každodennej meditácie.
Súčasťou workshopu je vedomý tanec a pohyb v priestore. Učíme sa prijímať to, čo nachádzame. Prebudíme naše ostatné zmysly a pohráme sa s tým, ako môžu ovplyvniť náš pohybový zážitok. Budeme pracovať spôsobom povzbudzujúcim nové úrovne myslenia zamerané skôr k súčasnému stavu bytia ako k zameraniu sa na cieľ. Budeme sa venovať empatickému pohybu a vnútornej divokosti, zvieraťu, ktorým všetci sme. Pokúsime sa prebudiť v tele to, čo si myslí, že zabudlo. Pomocou hier budeme rozvíjať reflexný tréning a tréning prirodzenej reakcie postavený na konceptoch vyrovnanosti.
Workshop je určený pre stredne pokročilých až pokročilých moverov.
REZERVÁCIE TU (max počet účastníkov je 25, tak si svoje miesto radšej rezervujte včas :))
Ouija / 4. august 2022 / 13.30 – 16.30 hod.
Lektori: Eddie Oroyan & Jessica Eirado Enes
Vychádzajúc z myšlienky ideomotorického fenoménu, ktorý je považovaný za „neviditeľného hráča“ v stolovej hre Ouija, sa naša zvedavosť pohráva s nápadom, ako trénovať na úrovni podvedomia, na úrovni, kde reagujeme bez premýšľania. Počas workshopu sa kladie dôraz na počúvanie a empatický pohyb.
Používame sériu nástrojov a hier, ktoré nám pomáhajú oslobodiť myseľ. Naše telá budeme skúmať ako nástroje, ktoré vysielajú a prijímajú najrôznejšie signály.
Workshop je určený pre stredne pokročilých až pokročilých moverov.
Obaja lektori workshopu praktizujú meditáciu Vipassana, z ktorej workshop Ouija čerpá inšpiráciu. Zároveň do tréningu preniká vplyv ich profesionálnych skúseností, osobného výskumu a praxe.
REZERVÁCIE TU (max počet účastníkov je 25, tak si svoje miesto radšej rezervujte včas :))
O LEKTOROCH
Eddie Oroyan
Eddie sa na narodil na Havaji. Vystupoval s tanečnou skupinou Ultima Vez takmer šesť rokov, predovšetkým s performanciami What the Body Does Not Remember a In Spite of Wishing and Wanting. V súčasnosti spolupracuje s Emmanuelom Gatom (od roku 2017) a cestuje s produkciami TEN WORKS a STORY WATER. Bol zakladajúcim členom a pokračuje ako umelecký spolupracovník pre Black Label Movement.
Po zranení koncom roka 2014 Oroyan začal s meditáciou. Workshop Animal Mindfulness sa zrodil práve cez jeho hľadanie rovnováhy. Jeho práca a štúdium už dlho zahŕňajú trénovanie zvieracích reflexov a reakcií, ale aj zvedavosť a schopnosť uvedomenia si jemnejšieho a delikátnejšieho, empatického prístupu k svojmu telu a okoliu. Nedávno s Jessicou Eirado Enes začal rozvíjať workshop empatického partnerstva OUIJA.
Jessica Eirado Enes
Jessica sa narodila a vyrastala v Taliansku. Tanečný tréning absolvovala v „Modem Codici Gestuali of Compagnia Zappalà Danza“ v Scenario Pubblico-International Choreographic Center of Sicily. Jessica získala štipendium na účasť v intenzívnom programe pre súčasných tanečníkov „Nod“ v Turíne a ako účinkujúca sa zúčastnila na festivale Bienále v Benátkach. Bola súčasťou uznávanej inscenácie „Requiem for Aleppo“ v choreografii Jasona Mabana v Sadler’s Wells Theatre v Londýne.
Jessica rozvíja aj vlastnú tvorbu. Vytvorila tanečné dielo s názvom „È Vietato il Gioco Della Palla“ s podporou Ursino Buskers Festival of Catania. Jessica tiež vyučuje s Eddiem Oroyanom po Európe a Spojených štátoch.