SEN / PREMIÉRY VYPREDANÉ

SEN / PREMIÉRY VYPREDANÉ

Vstupenky na premiéry tanečného rodinného predstavenia Sen sú vypredané!

Vstupenky na reprízy si už teraz môžete zaobstarať v sekcii Program.

Hráme 19. apríla o 10:00, 20. apríla a 21. apríla o 18:00 hod.


Okrem našich tanečníkov v predstavení Sen účinkujú deti a mládež z našich pohybových a tanečných kurzov.

Ako snívanie v našom mozgu funguje? Aký má snívanie význam?

Snívanie je výletom do nás samých a do vecí, ktoré z nás robia ľudí. Sny inšpirovali mnoho mýtov a legiend, a tiež choreografa inscenácie a umeleckého vedúceho Divadla Štúdio tanca Zebastiána Méndez Marín. Predstavenie sa pokúša postaviť svet bdenia a svet spánku do kontrastu v živom zážitku pre zmysly. Ako sa mu to podarí? Cez presvedčivé tanečné výkony, silnú atmosféru a určite aj humor. Okrem pohybu v Sne uvidíte svetelný dizajn s divadelným kúzlom, hravo-magickú scénografiu, či podmanivú hudbu. O scénografiu a kostýmy sa postarala Ivana Macková: „Pracujeme s konceptom, že SEN je vlastne akýmsi upraveným odrazom reality. Zaplávame si medzi oblakmi či zašľapeme na magickom bicykli.”

„Svet bdenia aj svet snov sú len príbehy, ktoré nám rozpráva naša myseľ. Môžeme formovať svoje sny počas spánku a môžeme zmeniť svoju realitu počas bdenia?” hovorí Zebastián Méndez Marín.

Sen zastupuje v repertoári vzácne miesto, keďže je to predstavenie určené hlavne deťom a rodinám. Divadlo tým nadväzuje na inscenácie Pastierka vlkov a Číra radosť, ktoré sa reprízovali, až pokiaľ z nich deti vyrástli. (Spolu)práca s domácimi a zahraničnými tanečnými umelcami deti inšpiruje, motivuje a vysiela do okolia idey tolerancie, pochopenia a fungovania v tíme. „Deti sa vedia naplno odovzdať momentálnej činnosti a nenechať sa vyrušiť tým, čo bude alebo čo bolo. Sú najlepšími hráčmi života,” hovorí asistentka choreografie a réžie Lívia Balážová MM.

O asistenciu dramaturgie sa postarala Monika Kováčova: “Každý z nás sníva – príjemné, desivo, bizarne, ne/zapamätateľne… – ale snívali ste niekedy už aj tanečne?”


Foto: Martin Dubovský