Rodinné predstavenie Sen / meet the dream team!

Rodinné predstavenie Sen / meet the dream team!

(S)nové rodinné predstavenie Sen bude mať v Divadle Štúdio tanca premiéru 31. marca a 1. apríla 2023.

V predstavení okrem umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca účinkujú aj deti z našich pohybových a tanečných kurzov. Meet the dream team 🙂 predstavenia Sen a zistite, ako predstavenie vnímajú jeho tvorcovia cez svoju prácu, cez detský uhol pohľadu a na čo sa môžete, vy, všetci diváci, podľa nich tešiť.

Vstupenky na premiéry 31. marca a 1. apríla v predaji tu.

Spoznajte jeho SNOVÝ umelecký tím

Zebastián Méndez Marín / námet, réžia, dramaturgia, choreografia

„Svet bdenia“ aj „svet snov“ sú len príbehy, ktoré nám rozpráva naša myseľ. Môžeme formovať svoje sny počas spánku a môžeme zmeniť svoju realitu počas bdenia?

Zebas pochádza z Kostariky. Navštevoval Conservatorio El Barco (Costa Rica), medzi jeho významné projekty patrí EU.GENUS (Med a prach) či What the body does not remember (Ultima Vez). V októbri 2021 Divadlo Štúdio tanca odpremiérovalo projekt PUNK PAJAMA PARTY, ktorý vytvoril tím umelcov na čele so Zebastiánom a Líviou Balážovou MM. Od roku 2022 je umelecký vedúci v Divadle Štúdio tanca.

Róbert Mačkay / svetelný dizajn

Divadelné kúzlo – to uvidíte v predstavení Sen. Snažíme sa ho vytvoriť rôznymi efektami, ktoré sa bežne nezvyknú používať v divadlách. Využijeme všelijaké materiály, ktoré odrážajú, pohlcujú ale zároveň aj farbia svetlo.

Robo pôsobil ako tanečník v inscenáciách Povolanie Pápež a Zaľúbený Shakespeare v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Aktuálne pôsobí v tíme festivalu FOKUS POKUS ako light designer a zároveň dlhodobo spolupracuje s Novou Cvernovkou a Divadlom ARÉNA. Pracuje na festivaloch POHODA, Hviezdne
noci, KIOSK a mnoho ďaľších. Posledné jeho práce môžete vidieť v inscenácii KREHKOSŤ od Divadlo Nude a Nikdy Navždy v réžii M. Amslera v produkcii Divadla Petra Mankoveckého – DPM.

Ivana Macková / scénografia a kostýmy

Pracujeme s konceptom, že SEN je vlastne akýmsi „upraveným“ odrazom reality. Zaplávame si medzi oblakmi či zašľapeme na magickom bicykli.

Ivi sa venuje tvorbe scénografie pre rôzne typy divadiel na nezávislej aj zriaďovanej scéne. Spolupracuje s viacerými bábkovými divadlami, komunitným divadlom, tanečným divadlom a taktiež bola súčasťou tvorby projektu imerzívneho divadla. Na scéne sa zameriava na prácu s objektom a materiálom.
V DŠT spolupracovala na inscenáciách Besi, Punk Pajama Party, At the horizon of no return.
Učí scénografiu na Katedre bábkarskej tvorby na VŠMU v Bratislave.

Pavol Gajdoš / hudba

Predstavte si, že každodennosť, ktorú všetci žijeme, hrá a spieva. Ako by znela taká pesnička? A potom si predstavte sen ako protipól tejto reality, kde je všetko možné. Takú hudbu sa snažím započuť a adoptovať do nášho predstavenia.

Pablo žije v Banskej Bystrici. Vyštudoval estetiku na Univerzite Komenského. Kreatívny domov má v kapele Secret Session, kde skladá autorskú muziku na pomedzí psychedélie a art rocku. Vytvoril hudbu pre Divadlo Piky a Bratislavské bábkové divadlo. Má rád platne, prírodu, aparatúry, koncerty, príbehy… V Divadle Štúdio tanca pracuje ako projektový manažér.

Lívia Balážová MM / asistencia choreografie a réžie

Deti sa vedia naplno odovzdať momentálnej činnosti a nenechať sa vyrušiť tým, čo bude alebo čo bolo. Sú najlepšími hráčimi života.

Livi bola súčasťou profesionálnych umeleckých telies Kubilai Khan Investigations (Francúzko), Rui Horta (Portugálsko), Ultima Vez Wim Vandekybus (Belgicko). S Colectivo Priekopník Veverička vytvorila autorské inscenácie #whateveristrendingnow, PRACH / POLVO a La Plancha, zároveň spolupracovala s medzinárodnými umeleckými telesami na predstaveniach ako: What the body does not remember a Speak low if you speak love (Ultima Vez), Este Barco (Luis Alfredo Sierra Chacon), DoDna a Millennial Magic Mirror (MimoOs) a mnoho ďalších.

Monika Kováčová / asistencia dramaturgie

Každý z nás sníva, – príjemné, desivo, bizarne, ne/zapamätateľne… – ale snívali ste niekedy už aj tanečne?

Monika je režisérka, dramaturgička a divadelná manažérka. Ako prvá slovenská režisérka vytvorila predstavenia pre bábätká a batoľatá. Spolu s Máriou Danadovou umelecky vedie a formuje nezávislé divadelné zoskupenie ODIVO, ktoré počas ôsmich rokov existencie hosťovalo na vyše 90 národných a medzinárodných festivaloch. V detstve sa je často sa jej snívalo, že lieta a stále má pestré sny plné podivne pokrútenej životnej i divadelnej reality, má lucidne sny a nočné mory má len veľmi zriedkavo.

Michaela Mirtová / asistencia choreografie

Vždy sa poteším, keď vidím, ako sa deti snažia, zlepšujú a majú úprimnú radosť z toho, že sa hýbu-tancujú-improvizujú. A najlepšie na tom celom je, keď sa spolu zabávame.

Miška tancuje od svojich 4 rokov. Je absolventkou Konzervatória Jána L. Bellu v Banskej Bystrici a od roku 2016 je členkou umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca. Učila rôzne tanečné štýly v tanečných súboroch a na súkromných umeleckých školách. V DŠT vedie kurzy pohybovej prípravy a súčasný tanec pre deti.