QUAKE – 1 víkend / 2 miesta: uvidíte nás v Žiline aj v Kremnici

QUAKE – 1 víkend / 2 miesta: uvidíte nás v Žiline aj v Kremnici

KIOSK 15 – festival po divadle a tanci / Žilina

Budúcnosť je jasná. Je jedno, ako skončíme, raz sa to stane – roky, tisícročia – z geologického hľadiska za ani nie sekundu. Stavby pohltí les a skaly, aj posledné sklenené veže sa rozložia. Divadlá tiež, ale zmizne teatralita? Divadlo bez človeka, tanec po tanci….

Na túto výzvu festivalu KIOSK 15 reagovalib 2 lídri Divadla Štúdio tanca Zebastián Méndez Marín a Lucia Kašiarová. Vznikla non-performance:

Exergonická odysea

Choreografie bez ľudí, statický tanec, divadlo bez účinkujúcich, pokus vložiť sa do kontextu, kde sme mimo. Nechajte priestor dýchať bez nás. Javisko je ľudskou prázdnotou, kde sa najjednoduchšie reakcie stávajú hlavným hrdinom bublajúceho, páchnuceho a zhnitého tanca. Čas, priestor, herci, pohyb, zvuk, svetlo, každý prvok je tu. Táto performatívna inštalácia vznikla ako hravá reakcia na otvorenú výzvu Kiosku, ako aj osobné želanie umeleckej spolupráce od dvoch nových lídrov Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici. Využili túto príležitosť stretnúť sa ako umelci v neviditeľnom prostredí, aby odhalili časti svojich utopistických snov o možnej budúcnosti divadla bez ľudí.

Uvidíte v Žiline v nedeľu 31. júla. Viac info


NOCTURNO 2022 / festival umenia a svetla v Kremnici

Po úspešnom prvom ročníku festivalu oslavujúceho umenie a svetlo sa bude aj tento magický rok konať už teda 2. ročník podujatia NOCTURNO!

Divadlo Štúdio tanca do Kremnice vysiela umeleckého vedúceho Zebastiána Méndez Marín a svetelného dizajnéra Andreja Fábika:

Firefly Mirage

Svetlo vám ukáže cestu, ale je naozaj vaša? Je určená pre vás? Svetlo, ktoré vidíte, je lákavé, len sa po ňom načiahnite a nasledujte ho. Ale nenechajte sa oklamať. Ľudské vnímanie je zavádzajúce, svetlo vám pomotá hlavu a uväzní vás vo svojej žiare. Firefly Mirage je projekt umeleckého vedúceho Divadla Štúdio tanca Zebastiána Méndez Marína a svetelného dizajnéra Andreja Fábika navrhnutý pre festival svetiel Nocturno.

Uvidíte v Kremnici v sobotu 30. júla. Viac info.