Prvá sumarizácia

Prvá sumarizácia

Formou video zostrihov a krátkych textov sa chronologicky obzeráme za našimi premiérami. Púť sme započali od vzniku divadla v roku 1998 a momentálne sme s retrospektívou prekročili prah milénia. Inscenácia Trois ukončila inšpiratívnu tvorivú spoluprácu s Pierrom Michaudom, ktorý bol pre nás viac ako len hudobný skladateľ. Ďakujeme Pierre!

Zakúsili sme aj symfonickú hudbu Tóna Popoviča a prvých hosťujúcich tvorcov – hviezdneho Julyena Hamiltona a nemenej skvelého Ondra Spišáka. Spoločne s tímom talentovaných spolupracovníkov sme súčasný tanec obohatili o rôznorodú zvukovú, výtvarnú či svetelnú poetiku v službách rôzných tém a zmysluplných odkazov. Sálu Štátnej opery sme vymenili za skromnejšie, no o to domáckejšie Komorné divadlo Domu Kultúry, kde umelecký súbor prenikal hlbšie k podstate tanca a pohybu. Z mladých ľudí sa postupne profilovali sebavedomí umelci uvedomujúci si svoju silu i zodpovednosť.

Bola to krásna etapa začiatkov, nasávania vnemov a hľadania (a nachádzania) svojho miesta. Postupne, ako uvidíte, divadlo začne na svoje dosky vťahovať viac a viac hosťujúcich umelcov.