PREDSTAVUJEME: nový umelecký vedúci Zebastián Méndez Marín

PREDSTAVUJEME: nový umelecký vedúci Zebastián Méndez Marín

“Chcem posúvať svoje hranice…a prečo k tomu nevyzvať aj tanečníkov, divákov, celú komunitu?”

Zebastian Méndez Marín: choreograf, tanečník, režisér, spoluzakladateľ Colectivo Priekopník Veverička a Red Movement Network. S Divadlom Štúdio tanca spolupracuje od roku 2017. Od apríla 2022 je jeho novým umeleckým vedúcim 

NIEČO Z MINULOSTI

Zebastián Méndez Marín pochádza z Kostariky. Navštevoval Conservatorio El Barco (Costa Rica), medzi jeho významné projekty patrí EU.GENUS (Med a prach) či What the body does not remember (Ultima Vez). V októbri 2021 Divadlo Štúdio tanca odpremiérovalo projekt PUNK PAJAMA PARTY, ktorý vytvoril tím umelcov na čele so Zebastiánom a Líviou Balážovou MM.

NIEČO Z PRÍTOMNOSTI

Zebastián má rád Divadlo Štúdio tanca, pretože ho vidí ako jediné svojho druhu na Slovensku. Chcel by udržať zdravé, dobre trénované, motivované a kreatívne obsadenie umeleckého súboru, ktoré sa rozvíja nielen pre samotné divadlo, ale aj v rámci divadla.

NIEČO Z BUDÚCNOSTI

Ako umelecký vedúci by Zebastián chcel, aby sa umelecký súbor zapájal do širších kultúrno – spoločenských kontextov a bol aktívnym hráčom v umeleckom sektore. Svoj cieľ vníma takto: vytvoriť a viesť profesionálny, umelecky angažovaný súbor na vysokej technickej úrovni. 

…EŠTE NIEČO Z BUDÚCNOSTI…

V budúcnosti nový umelecký  vedúci sľubuje viac experimentov s rôznymi formátmi tvorby a spôsobmi spolupráce. Pôjde najmä o hľadanie prienikov medzi pohybom a umením, vedou, športom, filozofiou, technológiou, a mnohými ďalšími disciplínami.

“Cítim to tak, ako keby som sa za 20 rokov svojej praxe pripravoval práve pre takúto pozíciu”

Tešíme sa na spoluprácu a Zebastiánovi držíme palce!