Noc divadiel: Tanec o vojne (a mieri)

Noc divadiel: Tanec o vojne (a mieri)

Vojna sa nevyhýba nikomu a zasahuje každého.

Členovia a členky tímu Divadla Štúdio tanca pochádzajú z rôznych častí sveta, z Malajzie, Slovenska, Kostariky a Guatemaly. Chceme aj pomocou nášho medzinárodného tímu počas Noci divadiel 2022 19. novembra vyslať signál o tolerancii a spolupráci. 

Silné skladby o vojne + tanec

Na tohtoročnú tému Noci divadiel sme sa rozhodli zareagovať spojením tanca a silných skladieb o vojne. Vznikol tak formát, ktorý sme nazvali Tanec o vojne (a mieri). Skladby sme vyberali z rôznych žánrov populárnej hudby ako pop, rock, metal a to od 60tych rokov až po súčasnosť. Vyberali sme rôzne zobrazenie vojny – ironické, brutálne, poetické s akcentom na rôznu emocionalitu a hudobné výrazové prostriedky. Texty budeme počas večera premietať aj so slovenským prekladom, ktorý vytvorili študenti Katedry anglistiky a amerikanistiky Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici. Do toho zatancujú tanečníčky a tanečníci z umeleckého súboru Divadla Štúdia tanca. 

Nádej na mier

Chceme tiež vyslať signál o nádeji na mier. S piesňami o vojne tak počas večera kontrastuje úvod a záver, kde zaznejú skladby o mieri. Na tie si zatancujú deti z našich tanečných a pohybových kurzov. 

Veríme, že vznikne silný formát, ktorý bude dobre reflektovať tému tohtoročnej Noci divadiel. Tešíme sa na vás v Divadle Štúdio tanca 19. novembra od 22.00.