Medzinárodný deň tanca v Banskej Bystrici

Medzinárodný deň tanca v Banskej Bystrici

Medzinárodný deň tanca oslavujeme spoločne 29. apríla v uliciach Banskej Bystrice.

Facebook event

Oslávte spolu s nami a všetkými tancuchtivými ľuďmi v Banskej Bystrici Medzinárodný deň tanca. Začíname už deň pred tým v piatok 28.4. od 19:00 na pravidelnej Tančiarni u nás v Divadle Štúdio tanca. Tam si okrem nezáväzného pohybu budeme môcť skúsiť spoločnú choreografiu, ktorú budeme tancovať v sobotu na Námestí SNP. Ešte pred tým v ten deň uvidíte časti nášho novovznikajúceho formátu Quake rozmiestnené v uliciach mesta, konkrétne:

Indira Chamalé Ortiz: Oquedad (sólo) 11:00 na Belvederi pri jazierku

Cindy Ng: Heart Habitus (sólo) 12:30 na Lazovnej ulici 

Tibor Trulik: MaD (účinkujú: Michaela Mirtová a Diego Álvarez Sanóu) 14:00 na Starej Tržnici 

Jednotlivé Quake-y sú vytvorené priamo členmi nášho umeleckého súboru a vychádzajú z ich choreografického a dramaturgického konceptu.

Po ich uvedení pritancuje náš umelecký súbor o 16:00 na Námestie SNP, kde sa zúčastní spoločnej choreografie a taktiež predstaví naše divadlo slovom aj tancom. Po ukončení oficiálneho programu začína voľná tanečná párty, ktorá sa okolo 20:00 presunie do CNK Záhrada. Tam budeme pokračovať v zábave aj edukácii a zúčastnení sa budú môcť naučiť prvky ľudového tanca, ako aj hip hopu. Všetko sa to ponesie v neformálnej atmosfére a okrem vzdania holdu tancu a pohybu to bude aj super možnosť spoznať sa a pokecať.

Cenným bonusom pre všetkých fanúšikov DŠT je, že na Tančiarni, ako aj v programe Medzinárodného dňa tanca uvidíte účinkovať nášho najobľúbenejšieho Poliaka, bývalého člena umeleckého súboru DŠT Bartoša Przybylského. Tešíme sa na všetkých spolu s Bartošom.

Nech žije tanec!