Letné workshopy v DŠT: Martin Kilvády a Milan Herich

Letné workshopy v DŠT: Martin Kilvády a Milan Herich

Kedy? 17. a 18. júla 2023

Kde? Divadlo Štúdio tanca

Cena? 35€ za oba dni, 20€ za jeden deň (platí sa na mieste)

Pre koho? pre profesionálov a pre všetkých, ktorí majú vášeň pre tanec a pohyb

Kontakt pre prihlasovanie a viac info: production@studiotanca.sk

Harmonogram:

17. júla 2023

13:00 – 16:00 // Martin Kilvády
17:00 – 20:00 // Milan Herich

18. júla 2023

13:00 – 16:00 // Milan Herich
17:00 – 20:00 // Martin Kilvády


Martin Kilvády / MARTINs DANCE STYLEs

V oblasti profesionálneho súčasného tanca pôsobí už 25 rokov. Rád študoval, prijímal zložitosti tvorivých procesov, strávil nespočetné hodiny s ľuďmi, ktorých má rád, cestoval po svete a prezentoval prácu na javisku a v tanečných štúdiách.
Všetky tieto skúsenosti prispeli ku kryštalizácii „martinského tanca“, Martinovho tanečného štýlu.

To, čo vám ponúka, je zážitok z jeho remesla, študijná chvíľa v knižnici jeho vedomostí. Naučí vás partitúry a metódy, ktoré vás vybavia konkrétnymi a uchopiteľnými nástrojmi.
Tieto nástroje Martin navrhol s cieľom pestovať uvedomenie, citlivosť, ktorá vám môže pomôcť pri prístupe k vašim pocitom. Proces štúdia radikálne rozšíri váš pohybový slovník a naučí vás výrečnejšie používať reč tela.


Milan Herich / DOWN BY SPIRAL

Milan Herich vedie veľmi fyzickú a hravú hodinu techniky, ktorá je výzvou pre jednotlivca a koordinuje kolektív skupiny. Prostredníctvom opakovania si na hodine vybudujete zručnosti a povedomie pre rýchly a efektívny pohyb. Cieľom je striedanie oblúkov a špirál tela vo všetkých smeroch, ktoré si človek vie predstaviť. Hodina sa začína cvičeniami, v ktorých budeme pracovať na využívaní rozsahu tela na objavovanie rôznych pohybových možností, a rozvíja sa do sekvencií založených na cvičeniach. Rozcvička celého tela sa začne na podlahe a bude pokračovať materiálom v sede a v drepoch. Potom pokračujeme chôdzou, behom a špirálovaním, ako aj predvádzaním fráz, ktoré sa zameriavajú na pohyb tanečníka po podlahe, okolo nej, do nej a z nej.

Viac na milanherich.com