¡Hola! otvorenie sezóny v Divadle Štúdio tanca

¡Hola! otvorenie sezóny v Divadle Štúdio tanca

Na jednom mieste sa vo štvrtok 8. septembra od 18.00 stretnú desiatky umelcov, aby spoločne zahájili sezónu 2022/2023 v Divadle Štúdio tanca. Tanečný „minifestival“ ¡Hola! tak odštartuje rok plný nových projektov, výziev a spoluprác.

_______________________________
Táto sezóna pre nás znamená množstvo nových spoluprác, projektov a vízií. Chceme ju začať prepájaním a podporovaním tanečnej komunity v Banskej Bystrici. V histórii divadla sa preto po prvýkrát stretnú v rámci jedného podujatia osobnosti a subjekty z nášho regiónu, ktorých spája tanec a láska k umeniu. Spoločne otvoríme sezónu 2022/2023 tanečným „minifestivalom“.

Tešiť sa môžeme na 4 hodiny nabité krátkymi programami nezávislých združení ako SKOK!, tanC či Collectivo Priekopník Veverička. Predstavia sa tiež individuálni umelci – Andrej Štepita či Kristína Kollárová, rovnako aj všetci tanečníci Divadla Štúdia tanca so svojimi sólo vystúpeniami. Pozvanie zúčastniť sa na podujatí prijali tiež súbory Divadla z Pasáže a Balet Štátnej opery v Banskej Bystrici. Súčasťou podujatia bude aj akademická pôda – predstaví sa Konzervatórium J.L. Bellu a Akadémia umení v Banskej Bystrici.