DŠT vo verejnej diskusii počas Nu Dance Festu 2022

DŠT vo verejnej diskusii počas Nu Dance Festu 2022

Zmena praxe: Nová éra spolupráce nezriaďovanej a zriaďovanej sféry?

Verejná diskusia sa uskutoční 6. mája 2022 v rámci festivalu Nu Dance Fest v A4 – priestore súčasnej kultúry. 

Čaká nás alebo tu už je nová éra spolupráce zriaďovaných a nezriaďovaných subjektov? Sme pripravení na paradigmatické zmeny v kultúre, ktoré by lepšie odzrkadľovali realitu a vývoj, a to nielen v samotnej kultúre, ale aj v iných oblastiach spoločnosti?

Stále častejšie sa hovorí o zmene systému nastaveného na delenie scény na nezriaďovanú a zriaďovanú časť. Pozvaní hostia majú osobnú skúsenosť s oboma oblasťami. Lucia Kašiarová, tanečnica a choreografka, zakladateľka nezriaďovaného kultúrneho priestoru Studio Alta v Prahe, sa stala túto sezónu riaditeľkou jediného zriaďovaného tanečného divadla na Slovensku, Divadla Štúdio Tanca v Banskej Bystrici. Edo Kudláč sa do povedomia alternatívnej divadelnej scény dostal o.i. ako zakladateľ vlastného umeleckého telesa phenomenontheatre, od roku 2009 je riaditeľom zriaďovaného MD Žilina.

Hostia: Lucia Kašiarová, riaditelka Divadla Štúdia tanca; Edo Kudláč, riaditeľ Mestkého divadla Žilina; Zebastian Mendez Marin, umelecký vedúci Divadla Štúdia tanca; tanečníci Divadla Štúdia tanca

Moderuje: Petra Fornayová, riaditeľka Nu Dance Festu

VSTUP VOĽNÝ