Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2018/2019 > Kurzy a workshopy
prihláste sa na odber newslettra:

Kurzy a workshopy


ZÁPIS DO TANEČNÝCH KURZOV Divadla Štúdio tanca
Streda 30.1. a štvrtok 31. 1. 2019 od 17:00 do 18:00 vo foyeri divadla
(po zápise možnosť pozrieť si výstupný program kurzov Skade ruka, skade
noha o 18:00)

Ako vždy otvárame divadelný priestor aj verejnosti prostredníctvom tanečných kurzov.
Pripravili sme pre Vás obľúbené tanečné kurzy:
POHYBOVÁ PRÍPRAVA, KREATÍVNY TANEC, SÚČASNÝ TANEC,
cvičenie GYROKINESIS

!!! NOVINKA !!! Znovu otvárame kurz KLASICKÉHO TANCA PRE DOSPELÝCH

Tanečné kurzy a cvičenie Gyrokinesis sú vedené členmi umeleckého súboru divadla - Michaelou Mirtovou, Matejom Kubušom, Isabel Paladin a Lenkou Mičincovou, ktorú od apríla vystrieda Tibor Trulik.

Dĺžka tanečného kurzu je 5 mesiacov a výučba prebieha dvakrát týždenne (Kreatívny tanec a Klasický tanec 1x týždenne). Tanečný kurz je ukončený spoločným záverečným vystúpením všetkých účastníkov tanečných kurzov Skade ruka, skade noha.

Poplatok za obdobie február - jún 2019:
Pohybová príprava 120,- €, Kreatívny tanec 80 ,- €, Klasický tanec 80 ,- € , (úhrada prevodom)
Gyrokinesis jednorázový vstup 3,50 ,- € (úhrada v hotovosti)

Začiatok výučby: od pondelka 4. februára 2019 Benefity: Záverečné vystúpenie všetkých účastníkov tanečných kurzov  na scéne Divadla štúdio tanca a 2 promo vstupenky na vybrané reprízy predstavení divadla.
Informácie a rezervácia kurzov:
tel: +421 484146540
mob: +421 902672799
email: production@studiotanca.sk
Divadlo Štúdio tanca
Komenského 12
97401 Banská Bystrica
www.studiotanca.sk

0 KURZOCH


POHYBOVÁ PRÍPRAVA pre mladšie deti /5-7 rokov/
lektorka: Lenka Mičincová a Tibor Trulik
POHYBOVÁ PRÍPRAVA pre staršie deti /7-9 rokov/
lektorka: Michaela Mirtová
Prostredníctvom tanečno- pohybovo kreatívnych hier sa deti zoznámia s tancom. Jednoduchým cvičením si zlepšia celkové držanie tela. Na hodine lektorka pracuje s prirodzeným pohybom detí, hudbou, slovom, piesňou, rytmikou a prácou s podlahou. Nenásilnou formou dochádza k socializácii detí v skupine a podpore ich osobnosti.

!!!.POZOR!!! Kurzy pohybovej prípravy pre deti sú kapacitne skoro naplnené, preto bude možnosť prijatia len pár detí a individuálny počet do každého kurzu.

KREATÍVNY TANEC
lektorka: Michaela Mirtová
Kurz je určený pre všetky vekové kategórie a pre tých, ktorí so súčasným tancom ešte neprišli do kontaktu a nepoznajú jeho možnosti vyjadrenia. Rovnako aj pre tých, ktorí sa nechcú viazať na techniku súčasného tanca. Dajte svojim myšlienkam voľnosť, nechajte sa unášať rečou vlastného tela a naučte sa ju cielene používať. Naučte sa porozumieť reči tela ostatných vďaka práci v malom kolektíve a vymieňať si osobnú skúsenosť a zážitky prostredníctvom tohto tanečného kurzu. Mladá a talentovaná Michaela Mirtová vás k tomu bude viesť vždy raz do týždňa a to pondelky od 17:50 do 19.00.

SÚČASNÝ TANEC dospelí /od 19 rokov/
lektor: Matej Kubuš
Ako najlepšie spracovať telo pri páde na zem? Ako efektne využiť dych, uvoľnenie, napätie v pomalých či dynamických pohyboch? Jednoduchý spôsob ako môžeš prekonať svoju vlastnú únavu a pravidelne tancovať spolu s nami v priateľskom kolektíve, ale iba ak chceš :).

KLASICKÝ TANEC dospelí
lektorka: Isabel Paladin
Splňte si svoj sen z detstva stať sa baletkou! Hodiny sú zamerané na technické prevedenie prvkov, tanečných väzieb, zlepšenie pohybovej pamäti a hudobného cítenie. Buďte fit a majte správne držanie tela! Tanečný kurz vedený v anglickom jazyku.
* v anglickom jazyku

GYROKINESIS ®
lektorka: Isabel Paladin
Skúmajte pohyb, osloboďte svoje telo od fyzických obmedzení, nabite ho energiou a nadobudnite vnútorný pokoj. Metóda pristupuje k predispozíciám tela individuálne, zohľadňuje jeho limity i ciele. Je vhodná pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie, vrcholových športovcov či ľudí zotavujúcich sa po úraze a trpiacich chronickými bolesťami. Cvičenie prebieha v skupine pod dohľadom certifikovanej lektorky. Jej úlohou je sprevádzať, usmerňovať a dbať na správnosť cvičenia. Vďaka pravidelnému cvičeniu Gyrokinesis zvýšite funkčnosť organizmu, zlepšíte držanie tela, zlepšíte rozsah pohybov, zvýšite obratnosť a pružnosť, získate lepšiu funkčnosť kĺbov, zlepšíte krvný obeh.


Bc. Lenka Mičincová (Rajchmanová) je profesionálnou tanečníčkou Divadla Štúdio tanca od roku 2010. Svoje štúdium ukončila na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti je študentkou sociálnej pedagogiky na Pedagogickej fakulte UMB . Práci s deťmi sa intenzívne venuje už niekoľko rokov. Je vynikajúcou tanečnou interpretkou, ale aj skúsenou odborníčkou v práci s deťmi. 

Bc. Tibor Trulik absolvent Základnej umeleckej školy v Bytči pod vedením M. Bušfyovej a M. Zagatovej. Počas svojej profesionálnej kariéry tanečníka spolupracoval s niekoľkými slovenskými a zahraničnými tanečnými umelcami. Ako pedagóg spolupracoval s Letným umeleckým táborom v Banskej Štiavnici, Základnou umeleckou školou v Brezne, zo SZŠ 2 ruky v Banskej Bystrici. Jeho choreografické práce v divadle pre deti: O sestre drakom unesenej(2008), rozprávke Stromy (2011,2014), Pastierka vlkov (2017). Svoje tanečné znalosti odovzdáva aj ľuďom s mentálnym postihnutím. Popri svojej práci študuje sociálnu pedagogiku na Pedagogickej fakulte UMB.

Michaela Mirtová je členkou umeleckého súboru od septembra 2016. Svoje štúdium ukončila ako absolventka tanečného odboru Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia pedagogicky spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine a SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici. Mladá a energická tanečníčka aktívne spolupracovala aj s tanečným súborom Lentilky v Žiline a HNT v Bratislave. Je majsterkou sveta v diskodance a hiphop (IDO).

Matej Kubuš je posilou umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca od januára 2018. Absolvent Konzervatória J.L.Bellu pokračoval v štúdiu na Univerzite Antona Brucknera v Linzi. Počas svojho pôsobenia na univerzite spolupracoval s tanečným zoskúpením SILK Fluegge dance company a Musiktheater Linz. Získal aj niekoľko ocenení ako napríklad Cena za vynikajúcu produkciu pre mladé publikum 2015 a Cena za uznanie za medzikultúrnu a rozvojovú prácu s deťmi 2015. 

Isabel Paladin pochádza z malého mestečka pri Benátkach, z Talianska. Členkou umeleckého súboru je od októbra 2017, predtým niekoľko rokov žila a študovala v Holandsku. Je absolventkou University for the Arts v Rotterdame, kde získala titul bakalár. Práve v Holandsku sa začala zaujímať aj o vzdelávacie workshopy a programy Gyrokinesis a Gyrotonic, v ktorých získala aj certifikované vzdelanie. Absolvovala niekoľko súkromných tanečných škôl v Taliansku zameraných na výučbu baletnej techniky, jazzu a súčasného tanca. Na Univerzite umenia - University for the arts v Rotterdame získala titul bakalár v špecializácii na scénický tanec.

Návrat hore >>

GYROTONIC ®, GYROTONIC EXPANSION SYSTEM® and GYROKINESIS® are registered trademarks of Gyrotonic Sales Corp and are used with their permission.