Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2017/2018 > Repertoár
prihláste sa na odber newslettra:


Aina pre 5 singlov

...chodím po uliciach a vidím samé single, osamelé single, single v skupinách, single vo dvojiciach...
premiéra 4. a 5. apríl 2003
 
námet: Milan Kozánek, Martin Kubran
choreografia: Milan Kozánek

dramaturg: Martin Kubran

hudba: Pavol Šuška

scéna kostýmy: Tomáš Ciller

svetelný dizajn: Ján Čief
 
 
Život v našich mestách sa veľmi dynamicky rozvíja a máme stále viac a viac na výber ako ho chceme prežiť.
AINA je tanečné divadlo „o piatich mladých ľuďoch, ktorí žijú v meste, tým mestom môže byť aj Banská Bystrica. Sú sami, nezávislí. Majú vzťahy, ale neprekročia určitú hranicu. Aj by chceli, ale ....sú single.“
Témou predstavenia a príbehom choreograf oslovuje mladých ľudí, možno aj tých, čo by sa na tanec v divadle prišli pozrieť po prvýkrát.
V hľadaní výrazových prostriedkov sa nesnaží, napríklad čo sa týka pohybu a tanca o absolutnú čistotu. V dnešnom svete je predsa veľa spôsobov, ako sa mladý človek aj mimo divadla môže vyjadriť tancom – a tým sa práve choreograf inšpiroval.
Predstavenie AINA sa zúčastnilo 7. ročníka festivalu Bratislava v pohybe v divadle ARÉNA a v mesiaci november sa zúčastní Medzinárodného festivalu nezávilých divadiel v Košiciach.
 
KRITIKY:
„...Milan Kozánek sa opäť prezentoval originálnym choreografickým rukopisom ...Vďaka dôkladnej znalosti techník súčasného tanca, najmä kontaktnej improvizácie, vytvoril kompaktné a štýlovo čisté variácie, sóla a duetá.
Predstavenie Aina je v Štúdiu tanca, jedinom profesionálnom súbore súčasného tanca na Slovensku, už druhým projektom Milana Kozánka.Za jeho príbehmi z jednej noci sa črtali dni kvalitnej práce na skúškach, objavovanie neznámych teritórií...“
Eva Gajdošová, Pravda 2003


Fotogaléria