Divadlo Štúdio tanca > Divadlo
prihláste sa na odber newslettra:

Divadlo

Divadlo Štúdio tanca je profesionálne tanečné divadlo pôsobiace od roku 1998 v Banskej Bystrici pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej. Jedinečné vo svojom umeleckom zameraní razí cestu autorskej tvorby, ktorá rešpektuje umelcov v ich tvorivom vyjadrení a názore. Kontinuálne podporuje vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie, do slovenskej divadelnej tvorby prináša aktuálne trendy. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo viac ako 46 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a množstvo exteriérových a edukatívnych tanečných projektov. Od roku 2010 ako jediný zriaďovaný subjekt na Slovensku pôsobí na vlastnej stálej scéne.
Reflektujúc na aktuálnu súčasnú spoločensko-politickú situáciu sa Divadlo Štúdio tanca stalo cez svoju tvorbu a aktivity aj občiansky činným subjektom, ktorý prevzal iniciatívu v boji za umeleckú slobodu. Ako silný názorový oponent sa postavilo pseudonárodným a pseudokultúrnym náladám spochybňujúcim potrebu súčasného umenia.

Divadlo Štúdio tanca svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku a Indii. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, okrem iného je držiteľom Ceny primátora mesta Banská Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

V divadelnej sezóne 2017/2018 Divadlo Štúdio tanca oslávi 20 rokov svojho pôsobenia.

 

Umelecký súbor:


Tibor Trulik

viac...
Lenka Rajchmanová
viac...
Michaela Mirtová
viac...
Luca Tomao

viac...
Isabel Paladin
viac...
Michaela Hulvejová
viac...
Matej Kubuš

viac...


Prevádzka divadla:


Riaditeľka:
Mgr. Zuzana Ďuricová Hájková (riaditelka@studiotanca.sk)

Ekonóm:
Ing. Lenka Verešová (ekonomicke@studiotanca.sk)
Ing. Katarína Bauerová (personalne@studiotanca.sk)

Projektový manažment:
Mgr. Anna Krnáčová (projektmanager@studiotanca.sk)

Marketing:
Mgr. Silvia Belejová (production@studiotanca.sk)

Externá produkcia:
Katarína Zagorski (production2@studiotanca.sk)

Prevádzka:
Dáša Pohorelá (organizacne@studiotanca.sk)

Technika:
Ján Ďurica (technika@studiotanca.sk)

Hospodár / údržba:
Jozef Pálka (hospodar@studiotanca.sk)