Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2019/2020
prihláste sa na odber newslettra:

Sezóna 2019/2020


Sezóna ROZKVETU

Ako to už u nás býva zvykom, každá naša sezóna dostane nejaký názov alebo symbol. Tá ďalšia v poradí, je Sezónou rozkvetu. Má to samozrejme aj svoje opodstatnenie. V prvom rade, chceme stále rásť a kvitnúť, a to najmä do krásy. V decembri minulého roka sme uzavreli jednu veľkú etapu - 20 rokov nášho divadla a to je naozaj dlhá doba na to, aby všetko ostalo nemenné. A my nechceme v žiadnom prípade poľaviť, skôr naopak – makáme ostošesť. Čaká nás množstvo noviniek, výziev a impulzov, ktoré chceme pretaviť do našej tvorby a činnosti. Túžime sa posúvať dopredu - kvôli vám, kvôli divadlu, kvôli tancu.

Nový umelecký súbor

Ako prvé by sme spomenuli to, že náš umelecký súbor rozkvitá do širokej medzinárodnej podoby. Popri stáliciach divadla Tiborovi Trulikovi , Michaele Mirtovej a Lenke Mičincovej (momentálne v roli čerstvej maminy), sa od septembra predstavia noví tanečníci z celého sveta. Už teraz sa na vás tešia Julie Charalambidou z Cypru, Bartosz Przybylski z Poľska, Laura Ahumada Garcia z Chile, Jason Yap Kean Beng z Malajzie a Felipe Valera Aguayo zo Španielska.

Rozvoj vnútorného areálu divadla

Ďalšou novinkou bude premena nášho areálu, ktorý tiež rozkvitne. Tento raz nie metaforicky, ale naozaj. Plány máme naozaj veľkolepé. Aktuálne sa divadlo nachádza v procese tvorby projektu dažďovej záhrady, kaviarne a workoutového ihriska s prvkami parkouru, vďaka ktorému chceme skrášliť svoj areál a pritiahnuť k sebe ďalšiu verejnosť. Výsledkom by malo byť príjemné miesto pre oddych aj aktivitu, miesto pre život plný inšpirácie a umenia.

Tvorivé dni trochu inak

Projekt Tvorivé dni pre vás je dlhodobou aktivitou Divadla Štúdio tanca, ktorá vznikla v nadväznosti na pretrvávajúce dobré vzťahy a úzku spoluprácu so slovenskými konzervatóriami. Na základe dialógu v rámci tanečnej komunity divadlo vyvinulo koncept, ktorý prispieva k budovaniu silnej profesionálnej tanečnej základne. Aj v nadchádzajúcej sezóne tretí októbrový týždeň navštívia šikovní študenti naše divadlo, no tento raz trochu v inom formáte. Absolvujú celodenný workshop pod vedením našich tanečníkov, predstavia vlastnú tvorbu na základe vopred stanovených kritérií a celé to zavŕšime neformálnou diskusiou na tému medzinárodného festivalu, ktorý by sme na našej pôde radi obnovili.

Zahraničný zájazd a pripravovaná premiéra

Určite vás milo prekvapí aj fakt, že v prvej polovici októbra sa predstavíme na medzinárodných festivaloch v Paname a Dominikánskej republike, kde zahráme inscenáciu Andreja Petroviča 4 hlavy z projektu 3x20 Muži.
To, že pravidelne myslíme aj na detského diváka, až taká novinka nie je, no určite ňou bude pripravovaná inscenácia Číra radosť, na ktorej produkcii sa zúčastnia aj deti z našich tanečných kurzov. Premiéra je naplánovaná na november a už teraz vás na ňu srdečne pozývame.